SolidWorks >> Złożenia >> Znikający model przy ruchu kamery
Autor Wypowiedź
2017-11-25, 09:10
Pomógł 0 raz(y).
Witam, modeluje sobie złożenie nowej drukarki 3D, ale zaczęło mnie dobijać znikanie modelu podczas przesuwania kamery przy modelowaniu, aby się przyjrzeć i przemyśleć rozwiązania swoje. Jest to bardzo dobijające bo pod niektórymi kątami nic nie widać, jest puste tło. Czy jest na to jakaś rada ?
 
SOLIDWORKS 2018
2017-11-27, 08:51
Pomógł 43 raz(y).
Przeważnie podłoga zasłania model.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-11-27, 11:46
Pomógł 405 raz(y).
Jakiś zrzut ekranu? Chodzi zwyczajnie o widok z okna roboczego czy rzeczywiście o kamerę (z grupy wyglądy)?
 
2017-11-30, 17:21
Pomógł 0 raz(y).
Widok okna roboczego, do pewnego momentu było dobrze. Im więcej części dodawałem w pewnym momencie przy obracaniu modelu aby spojrzeć w inne miejsce i je przemyśleć. W pewnych momentach znika całe złożenie, przesunę potem lekko w inną stronę to się pojawi itd.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-11-30, 20:37
Pomógł 405 raz(y).
Proponuję aktualizację sterowników grafiki - to w pierwszej kolejności.
 
2017-12-01, 09:02
Pomógł 0 raz(y).
Hmm... zaraz się tym zajmę, o tym nie pomyślałem.
 
2017-12-01, 09:46
Pomógł 0 raz(y).
Właśnie zająłem się skanowaniem systemu i dostrzegłem jeden komunikat o ostrzeżeniach. Problem odnosi się monitora. Czy to aby to było przyczyną ? Sterowniki i diagnostyka w porządku przebiegła.

 
2017-12-01, 10:06
Pomógł 0 raz(y).
Znalazłem kilka aktualizacji do Chipsetu, zainstalowałem. Ale problem jest stale ten sam, mogę bez problemu obracać modelem jak chcę gdy jest perspektywa wyłączona. Natomiast gdy mam włączoną model znika w niektórych pozycjach. SOLIDWORKS Resource Monitor jest zaznaczony zielonym ptaszkiem. Po aktualizacji. Tylko jeden program do chipsetu mi się nie zaktualizował. Robię jeszcze raz skan systemu po aktualizacjach. Ale coś czuję iż będzie taki sam.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-12-01, 12:57
Pomógł 405 raz(y).
To "wina" perspektywy, nie należy jej używać podczas normalnej pracy (chociażby dlatego, że wymiary zanikają). To samo dotyczy kamer, włączamy je do renderowania lub tworzenia animacji.
 
2017-12-02, 07:13
Pomógł 0 raz(y).
Włączam ją do robienia zdjęć, jednak chce ustawić model do zdjęcia i irytujące jest jak nagle znika. Zazwyczaj robię to w oknie głównym
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT