SolidWorks >> Złożenia >> Smart component a szyk
Autor Wypowiedź
2017-12-12, 22:02
Pomógł 2 raz(y).
Witam wszystkich,

Czy istnieje możliwość połączenia funkcji smart component z szykiem liniowym?

Sytuacja wygląda tak, że mam element A, który jest oparty na równaniach, gdzie jedną ze zmiennych jest długość.
W tym elemencie jest seria otworów oparta na szyku liniowym wypełniająca element otworami w danym rozstawie(szyk liniowy do odniesienia, gdzie odniesieniem jest koniec elementu).

Za pomocą smart component mogę ładnie zrobić operację która automatycznie dodaje otwory w elemencie B, który dolega do elementu A. Jednak mam problem jak do tego podejść w sytuacji, gdy ilość otworów może być różna w zależności od długości.

W załączniku przykładowe pliki.

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_2743_9439.rar
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-12-14, 22:10
Pomógł 405 raz(y).
   jak do tego podejść w sytuacji, gdy ilość otworów może być różna w zależności od  długości

A możesz jaśniej napisać, jak ta zależność ma wyglądać?
Równanie z jednego komponentu nie przejdzie na drugi, gdyż z poziomu złożenia dochodzi w składni dodatkowa część związana z nazwą dokumentu, z resztą podobnie jest w operacjach z biblioteki, gdzie też równania nie działają.

Pewnie można coś zaradzić:)
 
2017-12-18, 15:35
Pomógł 2 raz(y).
Zależność wygląda tak, że mam jak w załączniku element - kątownik zimnogięty oparty na równaniach. Ustawiam długość kątownika, rozstaw otworów i odległość pierwszego otworu od krawędzi. Wtedy niezależnie od długości kątownika zawsze mam go wypełniony otworami (szyk liniowy do odniesienia - końca kątownika).

Niestety przy operacji smart component mogę wybrać tylko istniejące otwory w elemencie przyległym ( w ceowniku) Co powoduje że tworząc kątownik dłuższy, mam np dodatkowy otwór, to nie obejmie go już operacja w ceowniku - nie powstanie dodatkowy otwór.
 
2017-12-18, 18:12
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
O to koledze chodzi ?

http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_1_2743_9460.7z
 
2017-12-18, 22:45
Pomógł 2 raz(y).
Witam,

Nie wiem co zostało zmienione, ale jak otworzę złożenie i następnie zmieniam długość kątownika do 2m tak że pojawia się dodatkowy otwór i kliknę w złożeniu przebuduj to w ceowniku nie tworzy się automatycznie nowy otwór.
A taki jest mój cel.
 
2017-12-19, 04:24
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Została zmieniona (w szyku) ilość wystąpień otworów w UNP (ceownik) (były 3, a dałem na 4)
W złożeniu, klikasz na otwór w ceowniku i masz ilość wystąpień.
Musisz powiązać ilość otworów (fasolki) z kątownika z ilością otworów w ceowniku.

Kiedyś się tym bawiłem (dość dawno i szczerze, to nie pamiętam), ale to wykonywane było określeniem parametryzator z powiązaną tabelką z Excel-a.

Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT