SolidWorks >> Złożenia >> Własny toolbox
Autor Wypowiedź
2018-05-29, 06:56
Pomógł 0 raz(y).
Cześć!
Jako, że nie mamy toolboxa który oferuje SW, stworzyłem własny. Czyli śruby, podkładki itp z konfiguracjami. Całość leży na serwerze. Jednak jeżeli z danej śruby korzysta kilka osób - pod czas zapisywania pojawia się komunikat, że dany element jest "tylko do odczytu".
Jak rozwiązać sprawę własnego toolboxa, żeby było OK?
 
.
2018-05-29, 07:51
Pomógł 52 raz(y).
Ja takie części wstawiam do złożenia a następnie wszystkie użyte części złączne zapisuję w podfolderze np. 'Części handlowe' folderu projektu.
Mam wtedy wszystko co dotyczy projektu w jednym miejscu.
 
2018-05-29, 08:43
Pomógł 0 raz(y).
Czyli jeżeli coś takiego Ci wyskakuje to klikasz "zapisz jako.." i dajesz do folderu z projektem. Dobrze rozumiem ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-05-29, 10:40
Pomógł 405 raz(y).
Temat bardziej złożony. Ogólenie jeżeli kilka osób otwiera tę samą część, pierwsza osoba ma prawo zapisu, pozostałe tylko do odczytu. Jeżeli ta pierwsza zamknie plik, następne osoby mogą otrzymać o tym powiadomienie i wówczas mogą ją zapisywać.

Opcje są dwie, albo powyższą metodą albo każdy zapisuje kopię pliku. Niestety wówczas jeżeli coś w pliku się chce zmodyfikować, każdu musi to zrobić oddzielnie.
 
2018-05-29, 11:01
Pomógł 5 raz(y).
A po co możliwość zapisu części z własnego toolboxa? Można ustawić by toolbox był nie do zapisu i wtedy nikt nie ma możliwości jego zapisu. Wtedy też nie ma opcji by raz dobrze zrobioną część popsuć przez przypadkowy zapis.
 
2018-05-29, 11:53
Pomógł 0 raz(y).
Jak takie coś ustawić? Nie będzie wtedy problemu z dodawaniem części w różnych konfiguracjach ?
 
2018-05-29, 12:54
Pomógł 2 raz(y).
a nie lepiej zapisac te sruby w bibliotece lub inaczej mowic utworzyc biblioteke. Wtedy nie powinno byc problemu z prawami do zapisu.
 
2018-05-29, 13:30
Pomógł 5 raz(y).
Jeśli nie edytujesz już części, np masz już wszystkie możliwe konfiguracje utworzone to po prostu w eksploratorze Windowsa ustawiasz by pliki były tylko do odczytu. Co do biblioteki to u nas mamy właśnie taką bibliotekę utworzoną, ale nadal jako fizyczne części mogą być używane do zapisu tylko przez jedną osobę na raz.
 
.
2018-05-29, 16:48
Pomógł 52 raz(y).
Problem jest taki. Jeśli są to elementy dopracowane np. śruby to nie ma potrzeby ich modyfikacji w związku z czym można swobodnie sobie je kopiować do własnego projektu, lub korzystać z bibliotek i nie ma potrzeby ich zapisywać. Problem się pojawia niestety bo SW wymusza często zapis dokumentów pomimo, że nic w nich nie zmieniliśmy, ale jeśli to w ramach jednej wersji Solida to problemu nie ma.
Gorzej , gdy część może być zmieniana pod swoje potrzeby. Nie wiadomo, czy ta zmiana nie spowoduje problemów w innym projekcie, który tej części używa. Dlatego najbezpieczniej jest zapisywać takie części w swoim projekcie.
 
2018-06-16, 07:18
Pomógł 0 raz(y).
    Kurlapski Andrzej
    Jeśli nie edytujesz już części, np masz już wszystkie możliwe konfiguracje utworzone to po
    prostu w eksploratorze Windowsa ustawiasz by pliki były tylko do odczytu. Co do biblioteki to u nas
    mamy właśnie taką bibliotekę utworzoną, ale nadal jako fizyczne części mogą być używane do
    zapisu tylko przez jedną osobę na raz.

Ustawiłem te pliki tylko do odczytu, tak jak pisałeś ale to nic nie dało. I tak pod czas zapisywania złożenia wyskakuje okienko o zapisywaniu tych rzeczy z toolbox'a
 
2018-06-20, 09:37
Pomógł 5 raz(y).
ja mam zaznaczoną opcję w okienku zapisu "nie zapisuj dokumentów tylko do odczytu". I u mnie to działa.Poniżej screeny z zapisu

 
2018-06-21, 08:14
Pomógł 0 raz(y).
A u mnie za każdym razem trzeba to zaznaczać, nie zapamiętuje tej opcji.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT