SolidWorks >> Złożenia >> mierzenie cofnij ponów
Autor Wypowiedź
2018-07-18, 21:31
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

mam problem z mierzeniem odległości w SW 2017 SP5.
jak to robię:
1. Klikam na klawiaturze "m".
2. klikam pierwszą płaszczyznę.
3. klikam drugą powierzchnię.

jeżeli robię to polowi jest ok ale jak przyśpieszę to płaszczyzny nie wskakują do okienka mierzenia.

Zauważyłem też że w SW jest tak że do puki nie wyświetli się okienko w pełni to nie można robić nic dalej. Ogólnie w windowsowskich programach to raczej jest tak że okienka nie muszą się pojawić żeby kliknąć kolejny skrót klawiszowy dzięki czemu można przyśpieszyć sobie robotę.

Komp mam z i7 4 generacji + quadro 620.

Kolejna rzecz:
Czy nie irytuje was że w solidzie nie ma normalnego cofnij ponów. Czy jako społeczność jesteśmy w stanie to wymóc na twórcach? ponów to w ogóle prawie zawsze jest nieaktywne. Przecież to działa już we wszystkich CAD'ach i to pewnie od 20 lat.

Następna sprawa:
Nie można zrobić wyrwania na szczególe, co powoduje że robię wyrwanie w na rzucie głównym i tam powstaje wtedy czarna kropa. Już mi się dostała zrypka za to w pracy, co miałem powiedzieć że program niedomaga? Nic nie odezwałem się.

I ostatnia sprawa:
W rysunku płaskim robię wyrwanie i szkic wyrwania wymiaruję żeby jak kiedyś element zmieni długość to wyrwanie było na miejscu. Tylko to jest straszna praca bo muszę porzutować krawędzie potem zwymiarować potem ukryć wymiary potem jak chcę to zedytować muszę je przywrócić a na koniec najlepsze jak chcę zrobić wymiar do krawędzi która była zrzutowana to robi mi wymiar niebieski czyli teki rozumiem pomocniczy. Nie tak to chyba powinno działać.
Można to jakoś przyspieszyć?

Dzieki za pomoc z góry
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT