SolidWorks >> Złożenia >> Toolbox
Autor Wypowiedź
2018-08-20, 16:00
Pomógł 0 raz(y).
Witam.
Od niedawna zacząłem modelować w SolidWorksie po skończonym kursie i teraz pracuję nad projektem na zaliczenie, stąd moje pytanie: gdy już mam złożenie to niektóre elementy łącze gotowymi elementami z toolboxa (głównie śruby oraz kołki) zmieniam ich m.in. kolor, rodzaj materiału, całość zapisuje za pomocą "Pack and Go" i na innym komputerze niestety ale wszystkie te elementy są przywrócone z ustawieniami domyślnymi. Co w tym wypadku zrobić?
 
2018-08-20, 16:52
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Wrzucając el. złączne do złożenia, korzystasz ze zbioru Toolbox z Twojego komputera. Zaś otwierając złożenie na innym komputerze, program wstawia właśnie z tego komputera (na którym plik jest otwierany) i dlatego masz z ustawianiami domyślnymi.
Najlepiej zrobić plik przenośny (zapisać w nowym folderze) i skopiować na drugi komputer i wtedy otworzyć.
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-08-20, 17:54
Pomógł 405 raz(y).
Można zmienić w ustawieniach Toolbox, by pliki były każdorazowo zapisywane we wskazanym folderze poza baza główną SOLIDWORKS Data.

Ale ważniejsze jest wybranie zapisu we wskazanym folderze w pliku przenośnym. Nie mniej podczas otwierania na innym komputerze ma znaczenie, czy jest włączone "uczyń ten folder domyślną lokalizacją wyszukiwania dla komponentów Toolbox".
 
2018-08-21, 20:05
Pomógł 0 raz(y).
Właśnie projekt muszę wysłać w tej formie i wysłać, dlatego zastanawiam się czy jest jakaś możliwość, próbowałem jeszcze zapisywać osobno te części pod inną nazwą i umieścić w folderze z całą resztą jednak efekt dalej pozostaje ten sam, czyli nie pozostaje mi nic innego, jak zamodelować każdy taki element?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-08-22, 08:17
Pomógł 405 raz(y).
Przecież napisaliśmy, co należy zrobić (zapisać pliki lokalnie wraz ze złożeniem). Można to sprawdzić w menu Plik > znajdź odniesienia.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT