SolidWorks >> Złożenia >> Złożenia - problem z wiązaniami
Autor Wypowiedź
2018-12-19, 10:46
Pomógł 0 raz(y).
Witam wszystkich,

W złożeniu wiązania zmieniają swoje powiązania. Ma to się odnośnie elementów które pobrałem https://www.traceparts.com. Elementy przed wstawieniem do złożenia zostały otwarte, rozpoznano operację i zapisałem jako. Podczas wstawiania kolejnych elementów utworzonych prze ze mnie wyskakuje komunikat o problemie z wiązaniami np. Miałem powiązaną podstawę elementy z płaszczyzną górną, po wstawienie kolejnego elementy komunikat informuje mnie o nieprawidłowościach, sprawdzam a tam płaszczyzna górna powiązana z ścianą boczną i całe złożenie się rozsypuje.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-12-19, 12:02
Pomógł 405 raz(y).
Prawdopodobnie pozmieniały się ID ścian i wiązania są nieaktualne. Pozostaje pytanie, czy stało się to samo (w co wątpie) czy po jakichś modyfikacjach.



Pozostaje raczej naprawa ręczna... ale nie widząc nawet obrazka ciężko coś podpowiedzieć.
 
2018-12-19, 12:43
Pomógł 0 raz(y).
Żadnych modyfikacji nie wprowadzałem. Dzieję się głównie podczas wstawiania kolejnych elementów niepowiązanych z tą częścią.
 
2018-12-19, 12:48
Pomógł 0 raz(y).
załączam zdjęcie
 
2018-12-19, 12:48
Pomógł 0 raz(y).
załączam zdjęcie
 
2018-12-19, 13:53
Pomógł 0 raz(y).
Czy zmiana ID powierzchni ma coś wspólnego z rozpoznawaniem operacji? Teraz zauważyłem, że po mimo rozpoznania operacji importowanej części i zapisaniu jako, każdorazowe otwarcię tej części poprzedza rozpoznawanie operacji.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-12-19, 23:37
Pomógł 405 raz(y).
Jeżeli operacje są rozpoznawane każdorazowo, no to chyba się jednak coś zmienia. Można to wyłączyć w opcjach FeatureWorks.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT