SolidWorks >> Złożenia >> Pliki STEP
Autor Wypowiedź
2019-01-29, 18:03
Pomógł 0 raz(y).
Otrzymałem złożenie konstrukcji wykonanej w Inventorze z profili zamkniętych i blach jako plik STEP. Musze wykonać dokumentacje warsztatową. Zapisałem złożenie jako złożenie w solidworks. Wygenerował mi podzłożenia oraz elementy luźne. Wszystkie pod złożenia są bez wiązań, jeśli się złapie jakiś element to można go przesuwać. Czy jest jakaś możliwość zablokowania elementów aby tworzy całość?
 
2019-01-29, 18:27
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Każdy step nie ma wiązań. Po otwarciu stepa zaznacz wszystkie części i PPM kilk na nieruchome. Jeśli w tym stepie występują złożenia to to po otwarciu ta sama sytuacja, PPM i nieruchome.
Pozdrawiam.
 
2019-02-04, 10:18
Pomógł 0 raz(y).
Czy otwierając pliki STEP i włączając rozpoznawanie operacji SolidWorks jest w stanie podmienić profile z Inventora na profile z swojej bazy?
Bo jeśli daje rozpoznanie operacji w każdym profilu a później otwieram złożenie okazuje się że jest puste.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-02-04, 11:29
Pomógł 405 raz(y).
Niestety program nie rozpoznaje operacji człon konstrukcyjny, a zatem nie będzie możliwe utworzenie konstrukcji spawanej (w rozumieniu SW). Jeżeli rozpozna to jako zwykłe wyciągnięcia...

Jeżeli są to proste konstrukcje to można je dość łatwo przerobić ale ręcznie.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT