SolidWorks >> Powierzchnie >> Problem z operacją Powierzchnia rozwijalna
Autor Wypowiedź
2017-11-15, 11:54
Pomógł 1 raz(y).
Dzień dobry,

Mam poważny problem z operacją wymienioną w temacie. Próbuję utworzyć powierzchnię rozwiniętą styczną do powierzchni. Niestety gdy zaznaczam krawędzie po kolei to część z nich rozwija się w powierzchnie styczną, a pozostałe w normalną do powierzchni. Czasami tworzą się wręcz dwie powierzchnia naraz, normalna i styczna.
Problem zobrazowałem na obu rysunkach poniżej. Dodam, że zestaw powierzchni, który mógłby "przeszkadzać" w trakcie operacji jest ukryty, zostaje widoczna tylko powierzchnia potrzebna do operacji.
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-11-15, 15:53
Pomógł 405 raz(y).
To może inną metodą, np. wydłużeniem powierzchni? Trudno z kawałka obrazka wywnioskować o co chodzi, nie mając modelu podejrzewam, że nie da się powiedzieć co jest problemem.
 
2017-11-16, 07:01
Pomógł 1 raz(y).
Próbuję dzielić wypraskę na rdzeń i gniazdo. Wydłużenie powierzchni działa znakomicie, ale niestety nie tworzy nowej powierzchni, którą można wykorzystać jako powierzchnię neutralną. Generalnie poradziłem sobie z problemem Powierzchnią wyciągniętą po profilach, ale liczyłem na to, że Powierzchnia rozwijalna będzie działać bezproblemowo.
 
2017-11-16, 08:47
Pomógł 1 raz(y).
Jeszcze jedno pytanie: czy da się jakoś sprawić żeby po wykonaniu każdej operacji/odświeżenia/zapisania powierzchnie, które były ukryte nie pojawiały się samoczynnie znowu? Od kilku dni muszę za każdym razem ukrywać je na nowo.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT