SolidWorks >> Dodatki SolidWorks >> Scan To 3D
Autor Wypowiedź
2015-04-02, 07:41
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Szukam informacji bądź osób które miały do czynienia z plikami pochodzacymi ze skanu detalu i wykonywały na nim dalsze prace. Potrzebuje porad typu od czego zacząć i na co zwrócic uwagę.
Posiadam plik .STL pochodzący ze skanera, SW otwiera go bez problemu jednak nie jestem w stanie przeprowadzić na nim żadnych zmian/obróbki, traktowany jest jak powietrze, narzędzie Scan To 3D nie aktywuje się po otwarciu tego pliku. Mam również plik o rozszerzeniu .ASC który również pochodzi ze skanera, przy tym pliku narzędzie Scan To 3D aktywuje się, widoczna jest chmura punktów.

Zgóry dziękuję za pomoc i zainteresowanie!
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-02, 08:36
Pomógł 405 raz(y).
Ale o co konkretnie pytasz?

Najpierw trzeba włączyć dodatek, a później otwierać poprzez otwórz ale wybierając na samym dole formaty z kategorii chmura punktów lub siatka.

Ja się tym zajmuję dość często ale nie da się o wszystkim opowiedzieć w 1 poście.

Przejrzyj pomoc SW na ten temat, poszukaj informacji w necie, pytaj o konkrety.

Ewentualnie polecam pozycję: http://solid-podreczniki.pl/ksiazka3/ gdzie jest od początku do końca omówiony ten dodatek na bazie dwóch przykładów.
 
2015-04-02, 10:31
Pomógł 0 raz(y).
Rozumiem, ksiązka powinna być dzisiaj u mnie. Jesli będę miał jakieś pytania, wątpliwości odezwę się!
 
2015-04-20, 13:04
Pomógł 0 raz(y).
Mam tez pytanie odnosnie tego dodatku: potrzebuje zlozyc klika chmur punktow (mam je w osobnych plikach .xyz) w jedna, w celu utworzenia z niej mesha.
Mozna jakos wczytac klika plikow do jednej czesci, czy trzeba to inaczej obejsc?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2015-04-20, 13:24
Pomógł 405 raz(y).
Najlepiej to robić w programie do skanowania lub obróbki chmury. W SW nie bardzo jest to do zrobienia, wstawiając część do części pozostaje tylko opcja aktywnego kontesktu - nie da się przerwać powiązania.

Ale jeżeli są to chmury punktów to edytując w notatniku może da się to zrobić?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT