SolidWorks >> Tips&Tricks >> Ustawienia SW przeniesione do innej lokalizacji ( SKYDRIVE)
Autor Wypowiedź
2014-05-09, 23:33
Pomógł 0 raz(y).
Używam SW na kompie w pracy i na drugim w domu. Czasem coś zmieniam w ustawieniach na jednym i na drugim. Żeby mieć na obu kompach to samo, muszę używać kreatora ustawień do eksportu i importu pliku ustawień.
Moje pytanie jest takie. Gdzie leży na dysku i jaki jest to plik w którym są zapisywane ustawienia.
Chciałbym go przenieść na dysk w inne miejsce. Np do lokalizacji która jest synchronizowana przez skydrivea lub dropboxa. Dzięki temu na obu kompach bym miał te same ustawienia.
Mam tak zrobione z plikami dostosowanych własciwości, rożnymi szablonami i wszystko działa.
Z tym że na obu kompach musiałem ręcznie poustawiać ścieżki.

Obawiam się że w przypadku pliku ustawień SW nie będzie możliwości ustawienia nowej ściezki dla przniesionego pliku...

Mam nadzieję że nie zagmatwałemza bardzo...
 
DPStoday.pl | CSWI CSWE SOLIDWORKS Aplication Elite
2014-05-10, 08:40
Pomógł 18 raz(y).
Witaj,
Nie ma takiej dokładnej lokalziacji. Po przez kreator kopiowania ustawień, program zbiera wszystko i pakuje w jeden plik. Można by się pobawić z rejestrem, gdyż w nim znajdują się wszystkie już zapisane ustawienia i również z niego mozna przywrócić program SolidWorks do ustwień domyślnych tzn. będzie myślał, że jest to jego pierwsze uruchomienie.

Jednak nie zalecałbym tej drogi, gdyż bez doświadczenia można sobie więcej szkód narobić niż pożytku.
 
2014-05-12, 08:08
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Tak myślałem że to grubsza sprawa.
Może kiedyś sie z tym pobawię jak nabiorę umiejętności.
Dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam
 
.
2014-05-12, 08:27
Pomógł 52 raz(y).
Witam,
Może czegoś nie rozumiem ale w kreatorze można określić lokalizację pliku ustawień.



Jest tylko jeden problem. W pliku są zapisywane ustawienia rejestru i nie wiem czy można to sobie tak przenosić między komputerami.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2014-05-12, 08:38
Pomógł 405 raz(y).
To nie o to chodzi. Nie da się po reinstalacji wczytać pliku, który przechowuje ścieżki indywidualnie ustawione w Opcje > Lokalizacje plików, np. do bazy materiałów albo tabeli gięcia (którą mogę mieć na dyusku F:).
 
SW 2022 x64 SP2.0
2014-06-03, 15:14
Pomógł 2 raz(y).
Nie wiem jak wygląda synchronizacja przez skydrivea lub dropboxa (?)

W naszej firmie wszystkie pliki szablonów i ustawienia trzymamy na dysku T, w domu na dysku D utworzyłem drzewko katalogów identyczne z tym z firmy i zmapowałem go wybierając jako literę dysku T, więc ściężki mi się pokrywają, i mam te same ustawienia w domu i w firmie.

Może to coś pomoże?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT