SolidWorks >> CAE - Simulation >> SW Motion
Autor Wypowiedź
2016-05-28, 18:31
Pomógł 0 raz(y).
Cześć wszystkim. Potrzebuję pomocy przy analizie Motion. Konkretnie potrzebuję znaleźć wartość prędkości obrotowej przy prędkości krytycznej wału. Wał jest to pręt fi6 osadzony na dwóch łożyskach w odległości metra od siebie. Łożyska do analizy zastąpiłem panewkami. Wał i panewki mają nadany materiał (DIN 1.4301). Powierzchni wału nadałem grawitację (o ile dobrze to zrobiłem- zaznaczając powierzchnię obwodu wału), tak samo na powierzchnię wału nadałem napęd obrotowy. Przy zwiększających się obrotach wał powinien dostać "bicia", czyli obrys wału powinien się uginać względem osi obrotu. Niestety w symulacji cały czas wszystko idzie równiutko. Czy wiecie może jak wymusić takie działanie symulacji ? Dorzucam link z doświadczalną prędkością krytyczną wału.

https://www.youtube.com/watch?v=FjaRlosNH60
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-05-28, 21:48
Pomógł 405 raz(y).
Grawitacji nie nadaje się ścianie/powierzchni tylko ogólnie się ją definiuje wskazując kierunek odniesienia. Jak wał jest podparty?

Nie bardzo wiem co ma link z YT do tego - bicie chyba każdy inż. potrafi sobie wyobrazić..
 
2016-05-28, 23:12
Pomógł 0 raz(y).
Wał jest podparty w dwóch miejscach, w przypadku modelu są to dwie tulejki oddalone od siebie o 1000 mm, materiał nadałem jako 1.4301, nie wiem czy ma to duży wpływ na wynik analizy. Racja, grawitacja była nadana względem płaszczyzny ukł. odniesienia.
 
Engineer of old school
2016-05-29, 09:47
Pomógł 20 raz(y).
W Motion się nie da tego zrobić, ponieważ Motion analizuje ruch ciała sztywnego. Ale można obciążenia w ruch przenieść do Simulation i tam odczytać wartość przemieszczeń i naprężeń
 
2016-05-29, 10:27
Pomógł 0 raz(y).
A czy jest do tego jakaś specjalna funkcja ? Powiem szczerze, że rzadko pracuję w SW i interfejs nie jest mi zbyt znany.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT