SolidWorks >> CAE - Simulation >> Potrzebuje pomocy w wykonaniu analizy ruchu kuli w bębnie.
Autor Wypowiedź
2016-09-22, 11:16
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

W sumie na forum piszę pierwszy raz, ale liczę na waszą pomoc.

Potrzebuję dokonać analizy ruchu kuli stalowej o średnicy 30mm w bębnie (inox) o średnicy wew. 500mm. Chciałem zrobić symulację aby dobrać optymalną ilość obr/min tak aby kula zachowywała się jak w młynie kulowym. Przykład w linku ( https://pl.wikipedia.org/wiki/M%C5%82yn_kulowy )

Walczę już z tym jakiś czas kula nie chce mi się kręcić razem z bębnem przy 1000 obr/min (cały czas pozostaje w pozycji dolnej)



Wie może ktoś jak się do tego zabrać?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-09-22, 12:40
Pomógł 405 raz(y).
Jakiś screen?

Kontakty z tarciem dodane? Grawitacja?

Przy jakich obrotach badanie? Proponuję zwiększyć ilość klatek do 50 lub 100.
 
Engineer of old school
2016-09-22, 17:30
Pomógł 20 raz(y).
Z ciekawości zrobię taki model, a jeszcze lepiej, to proszę załączyć plik. Myślę, że to się nie uda. Nawet, jak założymy grawitację i tarcie. Symulacja będzie wyglądała tak. Bęben się kręci i obraca się też kulka względem własnej osi, ale nie przemieszcza się po powierzchni bębna .Ale mogę się mylić.
 
2016-09-23, 08:00
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

Dzięki za info.

Jeśli chodzi o symulację, to tak jak mówiesz. Mi wyszło tak, że po dodaniu grawitacji i styczności z powierzchnią bęben obraca się z prędkością 1000obr/min a kulka jest nadal na dole i obraca się względem własnej osi. Nie działa na nią żadna siła odśrodkowa.

Chodzi o to, że dostałem wytyczne od przełożonego na wykonanie takiego bębna i on twierdzi, że będzie potrzebne do tego około 1000 obr/min na bębnie przy D- 500mm, ale coś mi się wydaje, że to dużo za dużo. Chciałem zrobić symulację, aby zobaczyć czy będzie się różniła z rzeczywistością oraz dobrać ewentualnie obroty tak, aby kula zachowywała się jak powinna.

"Zasada działania młynów kulowych polega na tym, że pod wpływem działania sił odśrodkowych, wywołanych obrotami bębna, unoszone są mielniki wraz z mielonym materiałem na określoną wysokość, a następnie opadają lub zsuwają się po sobie rozdrabniając materiał przez udar i ścieranie."



Pozdrawiam
 
Engineer of old school
2016-09-23, 16:45
Pomógł 20 raz(y).
Co jest zgodne fizykalnością tego procesu.
Jak działają młyny kulowe to wiem i zbyt duża siła odśrodkowa wręcz zakłóca działanie młyna. Młyny kulowe które liczyłem obracały się 45 rpm. Spróbuj z trzema lub pięcioma, czy nawet siedmioma kulami. Jak nie wyjdzie to mam jeszcze inny pomysł.
 
2017-01-26, 11:06
Pomógł 18 raz(y).
Młyn kulowy 1000rpm? Coś chyba nie tak.



Ponadto - trzeba pamiętać również, że w czasie naturalnej pracy młyna poza kulami będzie tam również to, co ma być kruszone/mielone, a to też będzie miało wpływ na zachowanie kul.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT