SolidWorks >> CAE - Simulation >> problem z symulacją kotła wymiennika i zbiornika buforowego
Autor Wypowiedź
2017-06-15, 19:23
Pomógł 0 raz(y).
Witam serdecznie,
mam problem z określeniem warunków brzegowych w symulacji, zależy mi by zbadać temperaturę w zbiorniku buforowym w zależności od mocy kotła w czasie.
Obieg olejowy i wodny są zasilane poprzez dwie pompy.
Czy jest możliwe stworzenie w solidworks flow simulation obiegów zamkniętych i obserwacja zmiany temperatury zbiornika buforowego w czasie tak jak to przedstawiłem ?

 
tzn.?
2017-06-19, 14:29
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Jeżeli dobrze rozumiem, to obieg wody i obieg oleju są od siebie odseparowane (wymiennik).W takim wypadku (ja bynajmniej) skupiłbym się na samym wymienniku i tam ustalił parametry brzegowe, czyli strumień objętościowy wejściowy i ..resztę.Szczerze bardzo dawno nie wykonywałem analizy termicznej, więc na tą chwilę nie powiem nic więcej. Muszę sprawdzić jak ja to robiłem.Bynajmniej dwa układy z cieczą odseparowaną przegrodą (czyli dwie subdomeny płynu) można liczyć. A napewno przepływy.

Pozdrawiam
 
2017-06-20, 09:53
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za odpowiedź,
tak, obieg wody i oleju są odseparowane wymiennikiem. Wymiennik został już zamodelowany, znam jego rzeczywiste parametry pracy pokrywają się w dobrym stopniu z tymi w symulacji. Jednak w moim przypadku najważniejsze jest ustalenie rozkładu temperatury w zbiorniku buforowym w czasie, oraz pomiar różnicy temperatur na wlocie i wylocie oleju w kotle. Interesuje mnie czy jest możliwe stworzenie symulacji tego typu w solidworksie
 
tzn.?
2017-06-21, 14:51
Pomógł 0 raz(y).
Czyli zasymulowałeś w SW pracę wymiennika bez zbiornika?Możesz jakieś zrzuty ekranowe pokazać tej symulacji co wykonałeś, bo albo czegoś nie rozumiem, albo wyniki masz na wyciągnięciu ręki? :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT