SolidWorks >> CAE - Simulation >> Przerażająco niskie wykorzystanie zasobów komputera przy obliczeniach
Autor Wypowiedź
2018-01-14, 10:16
Pomógł 0 raz(y).
Cześć wszystkim.
Mam problem z obliczeniami w SW Simulation, ponieważ podczas obliczeń użyta pamięć RAM przez Simulation najczęściej oscyluje w granicach 500-700MB, a użycie CPU w granicach 0%.
Jak można temu zaradzić, jakoś przyspieszyć ten proces?

Zależy mi na jak najszybszym rozwiązaniu tego problemu, ponieważ utknąłem z tymi obliczeniami, a czas do oddania mojej pracy inżynierskiej zaczął się tym samym szybciej kurczyć.

Poniżej załączam zrzut ekranu:

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-01-14, 12:23
Pomógł 405 raz(y).
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, dlaczego tak jest. Poza tym zrzut dotyczy danej chwili, w dłuższym przedziale zapewne procesory coś liczą (chyba, że program się zwiesił).

Teoretycznie mogę poradzić zmianę solvera na Direct Sparse (o ile jest domyślnie użyty FFEPlus) ale to też zależnie od innych czynników, rodzaju kontaktu, DOF itp.

http://help.solidworks.com/2016/polish/solidworks/cworks/c_analysis_solvers.htm

 
2018-01-14, 12:57
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki. Zrzut dotyczył jednej chwili, ale tak tkwiło mniej więcej od 2. godziny obliczeń. W stanie Solvera pod paskiem postępu użycie pamięci zmieniało się co jakiś czas, ale to były znikome różnice, a CPU ciągle było na poziomie 0-2%. Anulowałem tamtą analizę i teraz włączyłem na solverze Intel Direct Sparse (obniżyłem też liczbę DOF). Po 50 minutach postęp ogólny nadal jest na poziomie 45.5%, ale "Bieżące zadanie: Rozwiązywanie powiązań kontaktu" jest już na poziomie 31%, więc postęp jest i na wykresach użycia RAM i CPU w końcu widać jakieś ruchy.

Dam znać jaki będzie tego finał

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT