SolidWorks >> CAE - Simulation >> Obliczenia pręta na zginanie
Autor Wypowiedź
2019-01-14, 12:52
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

chce obliczyć wytrzymałość pręta który robi za zawias jak na rysunku 1.
Zrobiłem dwie linie podziałowe i mam problem z odpowiednim przyłożeniem sił ( dodatkowo nie wiem czy zastosowałem odpowiednie mocowania ). Jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć jak to zrobić poprawnie ? Masa stolika wynosi 400g





Czy otrzymany wynik jest poprawny?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-01-14, 14:03
Pomógł 405 raz(y).
Ja bym to zrobił siatką belki - są tam gotowe wykresy ma ścinanie, zginanie itd. - nie mniej jest to jakaś forma uproszczenia całości.



Jeżeli bryłowo to: albo kontakty i zostawiamy 2 elementy (zbędnie) albo 1 wykluczamy z analizy (chyba tak jest) a siłę trzeba przyłożyć w odniesieniu do wektora kierunku. To jest największym błędem obecnie.

Pomijam na razie dobór solvera, siatkę i inne.
 
2019-01-14, 14:23
Pomógł 0 raz(y).
A gdzie w opcjach znajdzę siatkę belki ? Nic takiego nie znalazłem.
Co do kierunku siły już poprawiłem


Założyłem, że na pręt działają 4 siły o wartości 1N co da w sumie 4N czyli 400g.

Siatkę zagęściłem , mogę ewentualnie zastosować sterowanie w miejscach linii podziałowej.
Co do obliczenia bryłowego niestety nie zrozumiałem dokładnie o co chodzi.

A i po każdym badaniu skala deformacji jest bardzo duża, ustawiam 1 bo nie wiem jaka powinna być.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-01-14, 14:45
Pomógł 405 raz(y).
Siatkę belek włącza się po prawym (traktuj jako belkę).

Ale co tu liczyć, 4N????? Chyba jakaś pomyłka... Pomijam fakt, że tak proste obliczenia można zrobić w głowie - a nawet są gotowce w dodatku SW Toolbox Utilities.
 
2019-01-14, 18:41
Pomógł 0 raz(y).
A wykres który zrobiłem sobie w głowie tez przedstawię? Nie ma tu żadnej pomyłki i tak ma być, ma to tylko pokazać, że wszystko jest elegancko dobrane i pręt nie walnie.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT