SolidWorks >> Inne tematy >> Wydajność SolidWorksa spadła drastycznie...
Autor Wypowiedź
2016-11-08, 08:44
Pomógł 18 raz(y).
Nic się w komputerze nie zmieniło, wersja SW ciągle ta sama, Rx niczego złego nie wykazuje a wydajność spadła drastycznie.

Przykład - podświetlenie krawędzi modelu po jej kliknięciu - do niedawna był to ułamek sekundy, teraz wyraźnie widzę jak się "rysuje", trwa to wyraźnie dłużej.
Inne rzeczy tak samo, chociażby prawoklik na elemencie - kiedyś pyk i już, teraz trwa to nawet sekundę.

Pierwsze co myślę to aktualizacja sterownika, ale póki co nie chcę ruszać, bo przecież działało, a z doświadczenia wiem, że niepotrzebna aktualizacja sterowników albo reinstall solida może jeszcze pogorszyć.

Co radzicie?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-11-08, 10:05
Pomógł 405 raz(y).
Coś musiało sie wydarzyć... Ja na przykład miałem takie coś. Zassał się update Windows (używam Win 10), oczywiście automatycznie. Pewnego dnia przez przypadek patrzę, nie działa szkło powiększające. Zaglądam w opcje, a tam włączone przyspieszenie programowe OpenGL. I się okazało, że po tej aktualizacji program wywalił kilka sterowników, m.in. karty graficznej zostawiając tylko ten podstawowy. 3 godziny zajęło mi naprawienie szkód. Piszę o tym bo być może jest to jakiś kierunek poszukiwań.
 
2016-11-08, 10:18
Pomógł 18 raz(y).
Ja mam win7 i jakieś update'y wpadają średnio co kilka dni. Ale wszystko wydaje się być OK, menedżer urządzeń OK, żadnych błędów, wszystko wyczyszczone (tempy itd) i bez zmian, katorga.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-11-08, 11:46
Pomógł 405 raz(y).
No to może naprawa instalacji...
 
2016-11-08, 13:15
Pomógł 18 raz(y).
Zmieniłem sterownik (ATI) na... starszy i wygląda na to, że jest OK.

Był 8.911 jest 8.850





EDIT: Nie, jednak znów to samo.

:-/
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-11-08, 16:41
Pomógł 405 raz(y).
Nagraj zachowanie RX'em i podeślij do dystrybutora - niech prześlą na support do analizy. Gdzieś musi tkwić przyczyna.
 
2016-11-09, 09:36
Pomógł 18 raz(y).
Już prawie wysłałem (swoją drogą ostatnie okno w tym wysyłaniu jest trochę głupie...) ale jeszcze zerknąłem do Rx-a i dopiero teraz zauważyłem, że "włączone jest programowe OpenGL".

Śmiga.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT