SolidWorks >> Inne tematy >> Kopiowanie katalogu ze złożeniem w inne miejsce - dlaczego "pamięta" ścieżki?
Autor Wypowiedź
2019-09-13, 08:01
Pomógł 18 raz(y).
Ogólnie wiem, że nie powinno się tak robić (kopia plików złożenia w innym miejscu).

Ale z ciekawości chcę zapytać.
Mam złożenie, dajmy na to ścieżka do katalogu to
C:MODEL

Kopiuję zawartość katalogu MODEL na dysk np. do D:MODEL2

Otwieram złożenie z folderu D:MODEL2 i... niektóre pliki otwierają się z lokacji C:MODEL a niektóre D:MODEL2
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-09-13, 13:05
Pomógł 405 raz(y).
Zależy od sposobu zapisu (robienia kopii). Powinno się dać poprawnie zapisać, ale szczególnie należy uważać jeżeli występują konteksty.

 
2019-09-14, 17:45
Pomógł 36 raz(y).
    Sliwinski Tadeusz
    Ogólnie wiem, że nie powinno się tak robić (kopia plików złożenia w innym miejscu).
   
    Ale z ciekawości chcę zapytać.
    Mam złożenie, dajmy na to ścieżka do katalogu to
    C:MODEL
   
    Kopiuję zawartość katalogu MODEL na dysk np. do D:MODEL2
   
    Otwieram złożenie z folderu D:MODEL2 i... niektóre pliki otwierają się z lokacji C:MODEL a
    niektóre D:MODEL2

Witam,
Jeśli projekt jest gotowy to proponuję zrobić plik przenośny, z zaznaczeniem dokumentacji 2D i nie będzie żadnych problemów.Często tak robię i to się sprawdza.

Pozdrawiam.
 
.
2019-09-16, 11:48
Pomógł 52 raz(y).
Plik przenośny, albo przed otwieraniem projektu z MODEL2 na chwilę zmienić nazwę folderu MODEL (np. dopisać coś na początku do nazwy). Potem zapisać MODEL2 i powinno być już ok. Jeśli Solid będzie się burzył , że czegoś nie ma to wystarczy raz pokazać gdzie jest i potem już zaciąga z MODEL2.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT