SolidWorks >> Inne tematy >> rozbudowane pliki (asm) na potrzeby grafika (3ds,dea)
Autor Wypowiedź
2020-04-15, 07:49
Pomógł 0 raz(y).
witam , od kilku dni zmagam sie z kwestią jak w temacie , w szczegolach sytuacja wyglada nastepująco
Mam rozbudowane zlozenia przygotowane w soildworks i creo , na potrzeby grafika potrzebuje zapisac je po pierwsze w plikach 3ds lub dea , po drugie co najwazniejsze powinny zajmowac do 500kb ale nie tracic zbytnio na jakosci. mam darmowy program (blender) do tranformacji plikow obj, stl na ww wspomniane 3ds , dea jednak bryly tracą znacznie na jakosci , a ich rozmiar przekracza 1gb (patrz zalaczniki). Prosba o pomoc , moze ktos wspolpracowal z grafikiem jak powyzej i poradzi jak dzialac . material ma sluzyc do wykonania aranzacji. Zalaczony jpg obrazuje sytuacje
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-04-15, 11:37
Pomógł 405 raz(y).
Według mojej wiedzy jest ścisła zależność pomiędzy liczbą szczegółów (liczbą trójkątów) ich jakością oraz rozmiarem pliku. I to nie jest tak, że ktoś narzuci 500kb, tylko chcąc zapisać jakieś złożenie w określonej jakości plik będzie ważył odpowiednio dużo.

Tak jak kompresja jpg, mniejszy plik = gorsza jakość.

ps. nie dodał się załącznik (dopiero w edycji posta można go dodać).

ps2. 1GB to rzeczywiście dość dużo, z czego to wynika nie wiem. Na pewno jeżeli ma to być dla grafika to trzeba model uprościć. Złożenie można zapisać jako part, mało tego, można wybrać tylko zewnętrzne powierzchnie.

ps3. Spróbuj zapisać jako stl a później tym http://www.meshlab.net/ jako 3ds.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT