Pozostałe >> Sprzęt >> Problem z ładowaniem plików i rysunków
Autor Wypowiedź
2016-04-04, 08:39
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
kolejny problem w pracy z Solidworks 2014 :( Komputer kupiony miesiąc temu.
Dell Vostro 3900
Procesor - i7-4790 3,6GHz
Pamięć - 8Gb
Grafika GTX 745
Windows 7 64x Servie Pack 1
Solidworks 2014 64x

Problem robi się jak wczytuje złożenie przyczepy, złożenie ładuje się jakieś 5min.
Tworze rysunek ze złożenia i tu jest największy problem. Przy wrzucaniu nowych rzutów komp długo myśli, a przy robieniu przekroju jeszcze dłużej myśli i po wciśnięciu myszą zawiesza się i brak odpowiedzi... Nawet, gdy nic nie wcisnę to mogę czekać do .... i tak przekrój nie pojawia się.

Jak myślicie w czym może być problem ? Specyfikacja komputera słaba czy może w systemie?

 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-04-04, 09:25
Pomógł 6 raz(y).
Moze warto na poczatek puscic solidworks rx. znajdziesz go w pasku programow/ solidworks/solidworks tools/ , to taki progra do sprawdzania wydajnosci i kompatybilnosci sprzetu. Ja podejzewam ze ta grafika jest niedobra.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-04-04, 13:52
Pomógł 405 raz(y).
Zgodzę się, że RX cokowiek wyjaśni, ale obiektywnie patrząc to nie jest komputer do CADa. Seria Precision od Della. Generalnie parametry nie są najgorsze, Ram - ok, procesor też ok. Grafika najgorsza.

Pobierz też jakieś inne sterowniki karty graficznej - może pomóc.

Ile komponentów liczy złożenie?

Używasz speed pack, konfiguracji uproszczonych, trybu odciążonego???
 
2016-04-04, 14:16
Pomógł 0 raz(y).
Tak też mi się wydawało, że komputer nieodpowiedni do CADa. Sprawdze na RX jak to wygląda.

Sterowniki pobiorę.

A jak to sprawdzić ile dokładnie jest komponentów?:P

Używałem i tak samo jak przed użyciem.
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-04-04, 14:58
Pomógł 6 raz(y).
W ZAKLADCE EVALUATE , ASSEMBLY EXPERT ( TAKA IKONKA ZLOZENIA Z CZERWONYM PLUSIKIEM )
 
2016-04-05, 08:06
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki, kolejna wiedza :)

Zainstalowałem sterowniki najnowsze no i troche jest lepiej.

Komponentów jest 320, więc mało, a może powiecie mi jak ma być ustawiona wydajność w Solidworks 2014 i czy tylko w narzędziach - wydajność mogę kombinować czy coś jeszcze ?

Test przeszedł i było 75 pkt. Grafika miała 35 najsłabsza...
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2016-04-05, 10:25
Pomógł 6 raz(y).
W moim przypadku podzlozenia zrobily duza roznice, pracuje ze zlozeniami ktore maja lekko ponad 4300 czesci ale w tym mam ponad 400 podzlozen i to pomaga przy pracy z glownym zlozeniem. pracuje na: Dell Precision m4600, intel core i7 -2820qm, 16GB ram, invidia quadro 1000m.Czasem przy wykonywaniu rysunkow troszke go muli jak rysunek ma ponad 50 stron ( rysunek zlozeniowy + rysunki wykonawcze )
 
2016-04-06, 07:06
Pomógł 0 raz(y).
Tak jak piszesz Łukasz, staramy się w pracy w ten sposób robić. Muszę dodac, ze pracujemy na dysku sieciowym z którego ładowane są pliki no i pewnie to też ma wpływ na ich ładowanie i zapisywanie.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT