Pozostałe >> Sprzęt >> Jaki procesor do SolidWorks ?
Autor Wypowiedź
2017-11-05, 09:03
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Moja firma będzie kupować dla mnie komputer do Solidworks i programowania robotów spawalniczych (DTPS) Mam pytanie, jaki procesor proponujecie do Solidworks w stacjonarnym komputerze?
Proponowany Xenon ma dużo mniejsze taktowanie a z tego co się orientuję, liczy się szybkość taktowania ze względu na obsługiwany tylko jeden rdzeń procesora SW, bo ilość rdzeni nie ma jakiegoś dużego wpływu na szybkość działania programu oprócz symulacji i wizualizacji (tu się przydaje ilość rdzeni)
Czy taki procesor i7 7700K z taktowaniem 4.2 - 4.5 MHz będzie odpowiednio szybki do Solidworks?

Proszę o podanie jakiś może lepszych modeli procesora.
Pozdrawiam.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-11-05, 22:30
Pomógł 405 raz(y).
    Kazimierz Kazimierz
    Witam,
    Moja firma będzie kupować dla mnie komputer do Solidworks i programowania robotów spawalniczych
    (DTPS) Mam pytanie, jaki procesor proponujecie do Solidworks w stacjonarnym komputerze?
    Proponowany Xenon ma dużo mniejsze taktowanie a z tego co się orientuję, liczy się szybkość
    taktowania ze względu na obsługiwany tylko jeden rdzeń procesora SW, bo ilość rdzeni nie ma
    jakiegoś dużego wpływu na szybkość działania programu oprócz symulacji i wizualizacji (tu
    się przydaje ilość rdzeni)
    Czy taki procesor i7 7700K z taktowaniem 4.2 - 4.5 MHz będzie odpowiednio szybki do Solidworks?
   
    Proszę o podanie jakiś może lepszych modeli procesora.
    Pozdrawiam.


Nie ma czegoś takiego jak "odpowiednio szybki procesor" - będzie szybszy, zrobisz coś 6 sekund szybciej, a w innym projekcie może 2 a może 22...nie jest to mierzalne i nie da się tego tak porównywać. Spotkałem wiele x taką oto sytuację, że ktoś w firmie zamienia komputer 4-letni za 8 tys. na nowy za 20 tys. i nie widzi znaczącej poprawy wydajności. Jakaś jest, ale czy warta 12 tys.?

Już od jakiegoś czasu podczas normalnej pracy wykorzystywana jest większa moc obliczeniowa wszystkich procesorów fizycznych a nie tylko podczas renderingu czy wizualizacji. Nie opieram się tutaj na tabelkach ze str. SW tylko na własnych doświadczeniach i testach.

Xeony są dobre, w stacjach roboczych sprawdzają się znakomicie.
Luknij tu: http://www.solidworks.com/sw/support/shareyourscore.htm

 
2017-11-06, 15:51
Pomógł 36 raz(y).
Dzięki Pawle za linka.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT