Pozostałe >> Sprzęt >> Problem wyczerpana pamięć w Solidworks
Autor Wypowiedź
2018-06-26, 22:05
Pomógł 0 raz(y).
witam
Od pewnego czasu przy tworzeniu rysunku złożeń, podczas przeciągania rzutu na arkusz rysunku wyskakuje komunikat/błąd "Wyczerpana pamięć Solidworks! Kończenie działania Solidworks" Po czym program się zamyka. Dzieje się tak tylko przy tworzeniu rysunków dla złożeń. Nie ma to znaczenia jaki wybiorę szablon rysunku.
Mam Solidworks 2017 SP 4.1
Proszę o pomoc ponieważ nie mogę poprawnie pracować.
Dodałem zdjęcie z wyskakującym komunikatem.

Dodałem również zdjęcie wykorzystania zasobów komputera.

Ikona Rescue Monitor cały czas świeci się na zielono.

W komputerze mam 32 gb ramu. Jest to mobilna stacja robocza DELL najnowszy model z tego roku.

Dodam że nie mogę zaktualizować SW ponieważ nie mam subskrypcji
 
Engineer of old school
2018-06-27, 17:19
Pomógł 20 raz(y).
Należy zwiększyć wielkość pliku wymiany. Inaczej zwany jest plikiem stronicowania.
pagefile.sys .To się robi w ustawieniach Windows. Jako wartość minimalną, proponuję wielkość pomięci operacyjnej, optimum to 1.5 RAM
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-06-27, 20:38
Pomógł 405 raz(y).
A co to za złożenie, w sensie ile tys. komponentów?

Czy w samym złożeniu mocno się przycina? Oczywiście są metody optymalizacji, jak tryb dużego złożenia, odciążony, konfiguracje speedpack itp.

Samo dodanie widoku nie jest aż tak obciążające (można wył. dodatkowo pokazywanie zawartości podczas przeciągania), co innego np. przekrój.

Nie jestem przekonany, że ramu jest zbyt mało, oczywiście nie zaszkodzi ustawić dodatkową pamięć - zaleca się też, żeby nie był wykorzystywany dysk systemowy tylko inny. Ale dopatrywałbym się w czym innym problemu.

Na początek należałoby zweryfikować działanie na innym komputerze. Później można próbować innej wersji (w sensie SP). Zawsze można poprosić o wersję 30 dniową (nowszą) i porównać. Być może jest jakiś błąd w tej wersji, a może coś z konfiguracją sprzętową jest nie tak.
 
2018-06-27, 21:04
Pomógł 0 raz(y).
Oto specyfikacja mojego laptopa



Ustawiłem pamięć wirtualną



Zmiany te nic nie pomogły.
Na złożeniu 2-3 i kilka elementów idzie. Jednak jak na zdjęciu w pierwszym poście jest około 40 części i już wyskakuje błąd.

Do tej pory pracowałem od pół roku i nigdy nie miałem z tym problemów. Wydaje mi się że zaobserwowałem spadek wydajności sprzętu w porównaniu do początku.

Obecnie sprawę staramy sięrozwiązać z dostawcą SW jednak na razie dzień pracy i nic nie wymyśliliśmy. Jedyne co sprawdziliśmy to diagnostykę RX i uruchamiałem SW w trybie awaryjnym aby sprawdzić czy zawiesza się na złożeniu i niestety nic to nie dało. Analiza rx potwierdza że sprzęt jest ok i karta graficzna ma najaktualniejszy sterownik.

Proszę o jeszcze jakieś rady ponieważ jestem uziemiony z pracą.

Co do wersji to osobiście nie robiłem żadnych uaktualnień chyba że SW sam to zrobił do SP 4.1.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-06-27, 22:57
Pomógł 405 raz(y).
1. Najnowszy sterownik grafiki nie zawsze jest najlepszy! Proponuję sprawdzić jeszcze inne. Jednak problem raczej nie tkwi w grafice...
2. Sprawdzenie na innym użytkowniku. Wówczas SW startuje z ustawieniami domyślnymi.
Można alternatywnie zmienić chwilowo wpis w rejestrze current user na inny (wcześniej robiąc kopię).
3. Naprawa instalacji.
4. Weryfikacja na innym service packu. Zawsze można wycofać zainstalowany SP albo w ramach testu zainstalować inną wersję (np. najnowszą). Service packi nie instalują się same, co najwyżej mogą się same pobrać - jeżeli mamy takie ustawienie.

Może to pomoże http://www.goengineer.com/2017/09/01/system-resources-running-low/blog/
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT