Pozostałe >> Sprzęt >> Spadek wydajności po zmianie komputera
Autor Wypowiedź
2019-01-18, 12:24
Pomógł 0 raz(y).
Witam serdecznie,
właśnie wymieniłem sobie w pracy stację roboczą z Della 7720 na 5520.
Konfiguracja pod poniższymi linkami.
https://frog.pl/produkt/DELL_Precision-M7710_i7-6820HQ-2.7_32GB-DDR4-2133MHz_17.3-%281920x1080%29-MAT_1TB-5400_631.html

https://kuplaptopa.pl/product/768064/dell-precision-m5520-xeon-1505v6-fhd-ips-32gb-500gb-ssd-m.2-nvme-m1200_4gb-win10pro-3y-nbd

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że powinno być szybciej. Niestety jest trochę odwrotnie. SolidWorks "zamyśla się" na kilka sekund każdorazowo przy odklikaniu powierzchni,krawędzi, czegokolwiek. Np. zaznaczam powierzchnię obiektu i naciskam ESC lub obiekt innego charakteru, wtedy program na kilka sekund przestaje odpowiadać. Tak samo dzieje się w trybie dużego złożenia jak i przy RealView.
Pracuję na SolidWorks 2018 SP5. Próbowałem mieszać w ustawieniach Biosu - włączać/wyłączań SpeedStep, C state. Zmieniałem ustawienia grafiki. Zaktualizowalem wszystkie sterowniki (sugerowanie przez Dassault do mojej karty). Zero rezultatu.
Ma ktoś z Was może pomysł gdzie może być problem?

Pozdrawiam!
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-01-18, 21:47
Pomógł 405 raz(y).
Pomijając samą konfigurację WIN - bo tam też różne rzeczy wychodzą (np. po pobraniu niektórych aktualizacji) to sugeruję odpalenie RXa i sprawdzenie, czy tam czegoś nie wykrył.

Obstawiam że chodzi o sterowniki grafiki, niestety nie zawsze te najnowsze są najlepsze - wielokrotnie to przerabiałem. Sugeruję też sprawdzić, czy przypadkiem w wydajności nie jest włączone użyj programowego openGL - to by potwierdziło, że chodzi o grafikę.
 
2019-01-20, 12:32
Pomógł 0 raz(y).
Hej,
dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem ustawienie OpenGL, jest tak jak być powinno.


Sterowniki grafiki, które zainstalowałem wcale nie były najnowsze. Wybrałem te z rekomendacją pod SW. RXa odpaliłem, brak problemów.
Bardzo dziwna sprawa. Nie ważna jak duży element otwieram i w jakim trybie, zawsze jest to samo - łapie mikro zawiechę. Grzebałem sporo w ustawieniach karty tak żeby z pewnością SW odpalał się na tej mocniejsze. Sprawdzałem ustawienia zarządzania energią. W BIOSie zmieniałem SpeedStep'a - zero różnicy.
Rzuciło mi się w oczy jeszcze jedno zjawisko. Przy tych mikro zawiechach czy przebudowach modelu, komp nieraz dostaje takiego obciążenia, że aż YouTube odpalony w tle z muzyką się przycina. Obciążenie proca jest maksymalne.

Kupuje człowiek sobie sprzęt na wypasie w dzisiejszych czasach i okazuje się, że efekt jest odwrotny od docelowego... .
 
2019-01-20, 14:30
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
A zrób test wydajności, bez symulacji i bez renderowania i porównaj z wcześniejszym laptopem.



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-01-20, 17:56
Pomógł 405 raz(y).
Test wydajności zapewne potwierdzi to co można zaobserwować. Ale nie odpowie na pyt. co jest przyczyną.

Jeżeli masz wsparcie, to nagraj film RXem na obu komputerach i wyślij do analizy do dystrybutora. Na podstawie logów może uda się powiedzieć, co jest przyczyną.

Trudna sprawa. Poszukaj też w necie, czy ta konkretna konfiguracja nie jest już gdzieś opisana, że są z nią problemy. Może się coś gryzie np. service pack Win z SW.
 
2019-01-20, 21:35
Pomógł 0 raz(y).
Wynik testu wydaje się być zbliżony do innych takich samych laptopów o zbliżonej konfiguracji (niestety były tylko dwa na liście).

Problem już zgosiłem do wsparcia technicznego. Klasycznie dostałem odpowiedź żeby zainstalować sterowniki grafiki od nowa. Czekam na rozwój sprawy z ich strony bo sterowniki nie są problemem.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-01-20, 22:20
Pomógł 405 raz(y).
To dla jasności, przy włączonym SW (ale bez żadnego dokumentu) włącz tę opcję programowego przyspieszenie OpenGL.

Jeśli będzie działać lepiej to jednak coś z grafiką.



Czy importowałeś jakieś ustawienia z poprzedniego komputera? Można zresetować SW do zera i wówczas jeszcze sprawdzić, ale obstawiam że to nie to.

Spróbuj też zostawić tylko kartę Quadro, czy coś to da (oczywiście zintegrowaną wyłączamy).

Jeszcze jedno, sprawdź ustawienia wydajności w WIN, chodzi o to, że pracując na baterii jest np. ustawiony najdłuższy czas, a na zasilaniu największa wydajność (ale to właśnie do sprawdzenia, bo zdarzało się inaczej).
 
2019-01-21, 11:17
Pomógł 0 raz(y).
Zrobię tak jak sugerujesz. Włączę programowe OpenGL jak pojawi się problem.
Opcje zasilania oczywiście sprawdziłem już na samym początku. Ustawiona jest wysoka wydajność z wymuszoną Nvidią. Także tutaj nie powinno być nic blokujacego wydajność.

Ustawień nie importowałem. Wrzuciłem tylko standardy nasze firmowe takie jak formatki, pliki części, biblioteki.

Ciekawa sprawa jest o tyle, że problem dzisiaj nie występuje. Puplpit mi zwariował na chwilę po podpięciu do stacji dokującej i monitorów zewnętrznych. Po ponownej konfiguracji działa dobrze. Zastanawiam się czy problemem nie była obsługa wielu ekranów bo laptopowy jest w 4K natomiast monitory zewnętrzne WUXGA. W związku z 4K zauważyłem, że aplikacje, niektóre (w tym SW) mają pewne problemy z wielkością ikon/czcionek. W tej chwili mam wyłączony całkowicie wyświetlacz laptopowy. Ciężko do tego dopisać logikę bo w dzisiejszych czasach różne rozdzielczości nie powinny stanowić problemu ale może coś w tym jest. Zobaczę jak dłużej popracuję.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT