Pozostałe >> Sprzęt >> SW 2016 SP5 WIN10 prośba o pomoc.
Autor Wypowiedź
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2019-09-20, 21:27
Pomógł 6 raz(y).
Witam.
Zakupiłem nową maszynę do pracy na Solidzie. Dell Precision 7730, procek i7, Dysk SSD, RAM 32GB, grafika Invidia P3200 6GB no i coś nie chodzi to za dobrze. Nawet RealView nie widzę. Ogólnie złożenia się wgrywają bardzo szybko nawet takie po 400 części ale po edycji części z tego złożenia strasznie muli przy update złożenia. I przejście z części do złożenia zajmuje ok 20sec. Czy ktoś mi podpowie jak ustawić SW na nowym sprzęcie. I jak ustawić Nvidia żeby to banglało
Dodam że sterowniki do grafiki są aktualne , RX nic nie wykrywa a RealView nie ma na złożeniach jak i częściach. Co jeszcze

Jak zaladowalem SW do tej maszyny to bylo 2016 SP 0.1 to wszystko było ok z grafika z wyjątkiem tego ze solid się wyłączam czasem. Zainstalowałem SP5 i już się nie wywala ale coś to muli i nie ma RealView. Ktoś mi powie jak ustawić solida żeby płynnie chodzil na tym sprzęcie i jak ustawić grafikę żeby chodziła gdy solid chodzi.niby tam w ustawieniach grafiki ustawiłem coś ale nic to nie dało więc nie wiem czy to dobrze ustawiłem.

Pozdrawiam.
 
2019-09-20, 22:29
Pomógł 4 raz(y).
Brak RealView spowodowany może być włączeniem trybu dużego złożenia (też tak miałem gdy kupiłem nowego kompa) Na pierwszy ogień coś dużego by zobaczyć jak sobie poprawiłem :-D
Co do mulenia to nie tylko ilość części ma znaczenie. Również ich złożoność, odniesienia zewnętrzne gdy były modelowane w kontekście, zagnieżdżenie podzespołów... może ma mulić?
Pzdr.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-09-21, 09:23
Pomógł 405 raz(y).
Obstawiam nieodpowiednie sterowniki do grafiki. Czy działa szkło powiększające (G)?

Dodam, że już kilka razy miałem taką sytuację, że najnowszy sterownik wcale nie był najlepszy...
 
2019-09-21, 12:39
Pomógł 4 raz(y).
    Kęska Paweł
    [...]Dodam, że już kilka razy miałem taką sytuację, że najnowszy sterownik wcale nie był
    najlepszy...

Jak ogólnie każde oprogramowanie. Nowa wersja a potem SP!. SP2... Kiedyś gdy dzisiejsi "wielcy" byli jeszcze maluczcy, bardziej dbali o klienta, którego dziś traktuje się jako Beta testera.
Nie wiem czy Service Pack ingeruje w ustawienia systemowe (wszak przed było OK na tym samym sterowniku) ale sprawdź w sterowniku czy masz 3D pod kontrolą aplikacji oraz wybrany profil "CAD"
Pzdr.
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2019-09-23, 10:29
Pomógł 6 raz(y).
OK, no to sprawdzam i Large Assembly mode jest wyłączony, G tez nie dzial pisze ze OPEn GL nie jest włączony.Zainstalowlem inny sterownik niestety na stronie solida nie widać już sterownikow do SW2016 wieęc instaluję te do SW2017. Jeden juz zainstalowalem i nie pomogło 431,70 teraz bedzie inny 430,64. Czy ktoś posiada taką kartę jak ja Nvidia P3200 i solida 2016 i może powiedzieć jaki sterownik ma zainstalowany. Ja osobiscie myśle ze to sterownik bo jak zainstalowałem solida po raz pierwszy i wszystko bylo OK to potem zainstalowałem sterowniki do karty ze strony Nvidia no a reszta to juz historia. Dam znać jk coś sie poprawi.
Pozdrawiam.
 
Certified SOLIDWORKS Associate (CSWA) , Solidworks 2020 Profesional
2019-09-23, 16:27
Pomógł 6 raz(y).
I juz zrobilem. Zainstalowalem orginalny sterownik ktury byl z laptpem a potem zainstalowalem jescze raz 431.70 i wszystko gra. Dzikuej wszystkin z pomoc . Jeczcze nie odpalalem tego duzego zlozenia zeby sparadzic czy sie poprawily osiagi ale dam znac jutro. Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT