Pozostałe >> Off topic >> Udostępnianie plików
Autor Wypowiedź
.
2012-08-14, 07:33
Pomógł 52 raz(y).
Witam,

Jestem nowym na forum. Przeszukałem forum przeczytałem nawet regulamin :) ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. A jest ono następujące: w jaki sposób można udostępnić wykonane przez siebie pliki (modele, rysunki, makra itp) dla innych użytkowników forum ?

Pozdrawiam
 
2012-08-14, 11:34
Pomógł 18 raz(y).
Forum jako takie nie oferuje wymiany. Od tego są np 3dContentCentral.



Na forum można uploadować modele (np. jak się ma jakiś problem) w wątku załączając spakowany model do pliku zip.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-08-14, 11:54
Pomógł 405 raz(y).
Kiedyś mieliśmy zamysł, by każdy użytkownik otrzymał pewną przestrzeń dyskową właśnie w celu udostępnienia swoich prac czy też stworzenia galerii. Ale powiedzmy sobie uczciwie, oprócz uczniów i studentów nikt nie udostępni komercyjnych projektów czy know-how, chociaż patrząc na Grabcadzie osobiście mnie to zastanawia jak to działa...

Nad galerią pomyślimy o ile będzie zainteresowanie:)
 
.
2012-08-14, 21:18
Pomógł 52 raz(y).
Nie myślę o jakiś wielkich rzeczach, które ujawniałyby jakieś know-how lub inne tajemnice firmy tylko coś co jest niby ogólnie znane ale zrobione sprytnie, lepiej. Np. opracowałem parametryczny model sprężyny, który jest automatycznie przekształcany na gotowy model po wpisaniu podstawowych parametrów do dostosowanych właściwości, a równania i odpowiednie polecenia załatwiają resztę. Chętnie bym się tym podzielił, za darmo ot tak, bo lubię :)
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2012-08-14, 22:37
Pomógł 405 raz(y).
    Chętnie bym się tym podzielił, za darmo ot tak, bo lubię :)
Jeżeli są takie osoby to naprawdę przyjemnie to słyszeć. Pomyślimy zatem o takiej funkcjonalości, a póki co proponuję ewentualnie upload na forum:)
 
.
2012-08-15, 19:29
Pomógł 52 raz(y).
Hmm, upload na forum, no tak ... taki mądry to ja nie jestem, jak się to robi ? :)
 
Panienka do wszystkiego
2012-08-15, 19:39
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,

tak sie robi...

Pozdr. tomek





 
.
2012-08-16, 12:38
Pomógł 52 raz(y).
Takie coś kumałem, ale myślałem, że to dotyczy tylko zdjęć ,JPG
Posłałem na próbę sprężynę ściskaną, rozciąganą muszę jeszcze "podrasować"
Po zmianie parametrów trzeba wykonać przebudowę modelu.
Dołączyłem plik dostosowanych włąściwości do wpisywania parametrów sprężyny.
Można sobie zdefiniować różne wymiary sprężyn lub różne ugięcia tej samej w konfiguracjach.
Oczywiście nie jest to jakieś wielkie halo, bo przecież toolbox działa podobnie.

Pozdrawiam
Czekam na ewentualne uwagi

PS wiele się nakombinowałem i wreszcie musiałem wpisać link do pliku ZIP bo inaczej nic się nie pojawiało w poście.
Nie myliłem się, że taki upload dotyczy tylko JPG :)

"http://www.pswug.info/image/forum/forum_760_18_751_4579.zip"
 
2012-08-21, 19:25
Pomógł 36 raz(y).
    Kęska Paweł
    Kiedyś mieliśmy zamysł, by każdy użytkownik otrzymał pewną przestrzeń dyskową właśnie w
    celu udostępnienia swoich prac czy też stworzenia galerii. Ale powiedzmy sobie uczciwie, oprócz
    uczniów i studentów nikt nie udostępni komercyjnych projektów czy know-how, chociaż patrząc na
    Grabcadzie osobiście mnie to zastanawia jak to działa...
   
    Nad galerią pomyślimy o ile będzie zainteresowanie:)

Witam Pawle i kolegów również.

Ja gdzieś, kiedyś, (nie mojego autorstwa) znalazlem bibliotekę członów konstrukcyjnych (płaskowniki, rury, teowniki, ceowniki, pręty, dwu-teowniki profile itd.) oczywiście różnej średnicy czy grubości, i z miłą chęcią podzieliłbym się z Wami tą biblioteką. To też uczynilem u Nas we firmie, w której obecnie pracuje. Myślę, że też inne ososby też by dorzucili do tego worka.



Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT