Pozostałe >> Off topic >> Początki w konstruktorskiej karierze
Autor Wypowiedź
2012-12-05, 16:53
Pomógł 0 raz(y).
Witam szanowne grono po raz kolejny,



ponieważ od niedawna przekwalifikowałem się już w 100% na konstruktora mechanika mam sporo do nadrobienia i przeorganizowania. Do tej pory funkcjonowałem w nieco innym środowisku dlatego ta praca jest dla mnie bardzo dużym wyzwaniem. Część z Was z pewnością od wielu lat zajmuje się projktowaniem dlatego miałbym prośbę. Prosiłbym po prostu o jakieś użyteczne rady... . Brzmi to może dziwinie ale na tym etapie nawet trudno mi jest sformułować konretne potrzeby i zapytania związane z nimi. Przechodziliście też przez to więc jesteście na pewno w stanie mi coś podpowiedzieć. Każda informacja jest cenna. Może jakieś linki do programów/narzędzi pomagających w doborach np. łożysk, gwintów, podcięć, podtoczeń itp. Może w jaki sposób zorganizować sobie środowisko pracy (SolidWorks oczywiście). Może metody zwiększenia efektywności własnej mózgownicy w procesie projektowania.

Reczami, które już zdążyłem zauważyć, że mnie "bolą" są np.:

- lekki chaos w mojej pracy

- brak czasu na spokojne rozeznanie materii - uczyli mnie, że nie muszę wszystkiego pamiętać tylko mam wiedzieć gdzie szukać, niestety jak się w praktyce okazuje, nie ma na ogół czasu na szukanie po książkach i wygodniej byłoby jednak pamiętać...

Aktualnie będę musiał zająć się stworzeniem firmowej formatki rysunkowej oraz numeracji rysunków - tutaj również proszę o podpwiedzi jak taki coś ma wyglądać (oczywiście poza zwykłą tabliczką rysunkową co tam zawrzeć).

Z góry dzięki i pozdrawiam
 
2023-04-19, 13:36
Pomógł 0 raz(y).
Ogromne gratulacje! Zmiana zawodu to nie łatwa sztuka. Zwłaszcza jeżeli chodzi o tak specyficzną i wymagającą wiedzy i doświadczenia branżę, jak Twoja.

_________________________________
https://duzylolek.pl/bokserki-koszulki-odziez-3xl-8xl-meskie
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT