SolidWorks >> Makra >> Makro wybierające łączniki
Autor Wypowiedź
.
2017-07-19, 11:24
Pomógł 52 raz(y).
Witam serdecznie,
Pracuję nad makrem, które porządkuje drzewko złożenia. Jedną z funkcji miało by być wybranie wszystkich elementów złącznych (łączników) i umieszczenie ich w folderze drzewka. Niby sprawa prosta, wszędzie na różnych forach czytałem, że trzeba w dokumentach części złącznych umieścić właściwość isFastener i nadać wartość 1. Fajnie, ale mam dość bogatą bibliotekę różnych łączników, które nie mają tej właściwości i które są użyte w wielu projektach (przekopiowane do folderu projektu). Jak bym chciał to wszystko poprzerabiać to głowa mała, nawet makrem.
Ale tu ciekawostka. Te wszystkie łączniki nie mają właściwości isFastener lecz w rysunkach po zaznaczeniu we właściwościach przekroju opcji 'Wyklucz łączniki' nie są cięte. Podobnie łączniki z Toolbox też nie mają isFastener a nie są cięte, no ale tu SW pewnie korzysta z właściwości isToolboxPart.
No i tu problem, jak bez dopisywania właściwości isFastener wybrać łączniki ze złożenia ? Przeglądając funkcje API nie znalazłem rozwiązania.
Mile widziane wszelkie sugestie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-07-19, 21:53
Pomógł 405 raz(y).
A to widziałeś?


https://forum.solidworks.com/thread/26133

A odpowiadając na pytanie, żeby wybrać części Toolbox (z ikonką śrubki) trzeba się udać do manu narzędzia > zaawansowany wybór > wybierz Toolbox.
 
.
2017-07-20, 07:29
Pomógł 52 raz(y).
Tak, widziałem ale nie potrafiłem tego "ugryźć" makrem. A jeśli chodzi o Toolbox to z tym nie mam problemów. Z drugiej strony , nie wszystkie komponenty Toolbox są łącznikami (np koła łańcuchowe, łożyska itd).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT