SolidWorks >> Makra >> Wybór pętli do pomiaru - zapamiętana zostaje tylko wskazana krawędź
Autor Wypowiedź
Zibi
2018-07-18, 11:00
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Dla przykładu kwadratowa ściana kostki prawym klawiszem myszy wybieram krawędź z nemu podręcznego -> wybierz pętle i mam wybrane cztery krawędziowe. zakładając długość krawędzi 1000 mmm polecenie zmierz daje wartość 4000. W polu wyboru elementów mamy Pętla.
Po utworzeniu sensora mamy już długość 1000. Edycja pomiaru i polu wyboru elementów jest Krawędź która została wybrana przy wyborze pętli.
Jak wytłumaczyć Solidowi aby w sensorze pamiętał pętle lub wszystkie jej elementy jak to robi w przypadku gdy wybierzemy styczność.
 
Inżynier wsparcia technicznego CAD i SIM w firmie SOLIDEXPERT
2018-07-18, 13:00
Pomógł 2 raz(y).
cześć,

trochę dodatkowych kroków, ale działa przez długość ścieżki, i sensor do wymiaru.

http://pswug.info/image/forum/forum_760_20_2888_9784.sldprt
 
Zibi
2018-07-19, 08:44
Pomógł 0 raz(y).
Dzięki za odpowiedź
Mam niestety Solida 2017 i nie zobaczę jak to jest zrobienie
Trochę mnie to naprowadziło zbiłem szkic na podstawię zaznaczonej pętli na modelu, wymiar długości ścieżki tego szkicu, sensor do tego wymiaru i faktycznie działa, zmiany geometrii modelu są uwzględniane. Nie wiem czy tak to było zrobione ale tak to wykombinowałem.

Pozostaje jeszcze inna kwestia jak pobrać pętle do własnego pola PropertyManagerPageSelectionbox w makrze VBA np. do wyliczenia długości bo zachowuje się tak samo jak przy sensorze. Jakoś to musi się dać skoro działa np. w operacji zaokrąglenia / fazowania krawędzi.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT