SolidWorks >> Wizualizacje >> Spiny - rederowanie
Autor Wypowiedź
2019-10-28, 08:19
Pomógł 0 raz(y).
Witam czy jest możliwość aby w obrazie renderowania była pokazana spoina?
W złożeniu mam spoiny widoczne wszystko jest a jak robię render to spoiny brak. Czy jest coś co trzeba ustawić w opcjach?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-10-28, 13:17
Pomógł 405 raz(y).
Ale co to za spoina, geometryczna? Normalnie się renderuje, ale dobrze jest czołu spoiny ustawić odpowiednie wykończenie (chropowatość) by realistycznie wyglądało.
 
2019-10-29, 08:31
Pomógł 0 raz(y).
Mam o to taki model kolana na którym są spoiny a chce wykonać do katalogu realistyczny widok tego kolana, jak daje okno podgladu renderu to spoina znika poźniej robie ostateczne renderowanie i też nie ma spoiny (solidworks 2014). Chcę podkreślić że jest to złożenie

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-10-29, 09:44
Pomógł 405 raz(y).
To jest spoina tylko wizualna, nie jest obiektem (nie ma ścian, nie da się jej ciąć i nadawać tekstury). Więc takiego modelu nie zrenderujemy...
 
2019-10-29, 09:55
Pomógł 0 raz(y).
a jest jakaś opcja aby urealnić widok spoin ? Jakieś inne rozwiązanie tego problemu?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-10-29, 12:19
Pomógł 405 raz(y).
Jest drugi (starszy) typ spoiny, trzeba ją dodać na pasek. Ona tworzy obiekt 3D, ale nie pospawamy nią narożników zewn.

Ładnie wyjdzie spaw rura do ściany płaskiej pachwiną - ale nic więcej.

Jakbym musiał to zrenderować dodałbym fazy albo zaokrąglenie promieniem Rho (wypłaszczone) i nadałbym ścianom materiał metaliczny. Jednak by wyglądało to jak spoina trzeba wybrać wykończenie z pliku - takie naprzemienne łezki czarno-białe. To spowoduje, że spoina będzie po zrenderowaniu miała takie ślady jak po prawdziwym spawie. Chyba, że szlifowane... ta takie wykończenie jest wbudowane.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-10-30, 21:03
Pomógł 405 raz(y).
http://tmcdesignworks.com/blog/2017/06/29/rendering-weld-beads-in-photoview-360/



i mój przykładzik na szybko

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT