SolidWorks >> Zarządzanie dokumentacją >> PDM - Wersje SW
Autor Wypowiedź
2019-03-25, 22:57
Pomógł 0 raz(y).
Mam pytania odnośnie SolidWorks PDM
Posiadamy w firmie kilka licencji SolidWorks'a 3xStandard 2019, 2x Professional 2019, 2x Standard 2017, zazwyczaj każdy zamował się innymi tematami, nie związanymi ze sobą, teraz chcemy spiąć całość w jedną bazę ponieważ mamy okieno czasowe, trochę terminy się zwolniły ze zleceniami.
Ale do meritum...

Mam dwa pytania bo dostaję sprzeczne informacje z różnych źródeł:
* Czy stawiając serwer PDM wykorzystując licencję Solidworks 2019 Professional która posiada w standardzie "PDM Standard" (dla naszych potrzeb wystarczy) można do bazy spokojnie podpiąć SolidWorks'y 2019 w wersji Standard i normalnie pracować z rewizjami? Niby ten sam rok, ale różne wersje, cholera go tam wie czy nie ma jakiś obostrzeń ze strony SW. Może wymagają pełną spójność roku i wersji...?

* Czy stawiając serwer na PDM Standard 2019 można pracować na Solidworksie 2017? Z tego co wiem to chyba nie, ale może część operacji można wykonywać tj. podgląd itp?

Może mieliście takie przypadki w Was w firmach.
Dziękuję każdemu za odpowiedź.
 
2019-06-07, 13:12
Pomógł 3 raz(y).
Cześć Adam!

Odpowiadając, w punktach:

1. Pakiety SOLIDWORKS nie mają tutaj znaczenia, nie ważne czy posiadasz SW Standard, Professional, Premium czy ich mieszanki.

2. PDM wspiera SW do 2 wersji wstecz. Oznacza to, że instalując PDM w wersji 2019, będziesz mógł z powodzeniem pracować w systemie na SW 2017, 2018 i 2019. Po aktualizacji PDM do wersji 2020, będziesz mógł pracować na SW 2018, 2019, 2020, itd.

3. Jeśli korzystasz z licencji sieciowych (PDM posiada wyłącznie licencje sieciowe) to przy PDM 2019, SNL (Serwer Licencji) musi być również w wersji 2019 lub wyższej. Natomiast SNL obsługuje wszystkie wersje wstecz. Tzn. posiadając SNL w wersji 2019, możesz uruchomić dowolną wersję SW, ale nie nowszą niż 2019.

4. Licencji PDM Standard i PDM Professional nie można łączyć. Tzn. jeśli w przyszłości zdecydujesz się na aktualizację PDM do wersji Professional to nie będziesz już mógł wykorzystywać licencji PDM Standard, które posiadasz.

Mam nadzieję, że już nie będziesz miał wątpliwości w tej kwestii! ;)

Pozdrawiam!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT