SolidWorks >> CAM - Obróbka CNC >> Od SolidWorks do G-CODE
Autor Wypowiedź
2013-10-28, 12:19
Pomógł 1 raz(y).
Dzień dobry! Chciałbym zapytać czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, jaka jest procedura. Mam zaprojektowany prosty element (tak dla próby). Chciałbym wygenerować G-CODE dla danego elementu. Powstaje pytanie: Jak z SW wygenerować G-CODE dla maszynki CNC. Chciałbym obrabiać w programie Mach3.
 
Ekspert od modelowania powierzchniowego | CSWE
2013-10-29, 16:11
Pomógł 1 raz(y).
Hej. Przeprosze, ze bez polskich znakow. Do wygenerowania G-codeow bedzie Tobie potrzebne narzedzie zwane postprocessorem, ktore to takie kody dla Ciebie wygeneruje. Postprocessor, zeby nie bylo za latwo, jest integralna czescia modulow CAM'owskich, takich jak SolidCam, HSM Works, czy innych dedykowanych do SolidWorksa. Bez tego bedzie bardzo trudno osiagnac plik w postaci G-code'ow. Jest Tez darmowy HSM Express, ktory ogranicza obrobke do 2D, ale dla przecwiczenia idei cam'a wbudowanego w cad'a sie sprawdzi:)
 
Panienka do wszystkiego
2013-10-29, 17:42
Pomógł 66 raz(y).
Witam,

mozna tez (obrobka 2D) przejac obrys z DXF'a za pomoca:

http://code.google.com/p/dxf2gcode/

A co do MACH3, to sie musze zapytac kumpla (w piatek) jak on to robi. A robi i mu wychodzi. Nawet obrobka 3D!

Pozdr. tomek
 
Panienka do wszystkiego
2013-11-01, 13:25
Pomógł 66 raz(y).
Czesc,

no wiec tak - on (kumpel) obrabia modele 3D wygenerowane do pliku *.stl za pomoca programu CAMBAM :

http://www.cambam.info/

Kosztuje ok 110Eur, updates za darmo. Trial mozna odpalic ok 40 razy, a jak sie nie wylaczy programu i kompa, to mozna i dluzej "uzywac". Do transportu na maszyne potrzebny jest ponadto tzw. POSTPROCESSOR - tu musisz sie zorientowac jaki.

Pozde. tomek
 
2014-02-14, 20:15
Pomógł 0 raz(y).
Jeśli można reaktywować temat. To mam podobną sprawę, otóż buduję mini polter CNC i mam kilka modeli 3D do wykonania. Chciałem się dowiedzieć jak wygenerować G-kody. W moim solid worksie jest opcja drukuj 3D, a więc jeśli to jest, to musi program generować G-kody. Tylko jak je wygenerować do pliku aby zapisać i odpalić na Mach3 ?
 
2014-02-15, 15:41
Pomógł 18 raz(y).
Witam!...sam SW nie służy do generowania G-kodów chyba że posiadasz dodatek SolidCam lub CamWorks...do tych programów potrzebny jest postprocesor który obróbke w oknie "przerobi" na kod czytelny dla danej maszyny,w zalezności od kinematyki maszyny i systemu sterowania...że też sprawa nie jest taka prosta...sam pracuję w programie EdgeCam który bardzo ładnie współpracuje z SW zachowując pełną asocjatywność...zrobiłem już kilka postprocesorów dla EC i wiem że nie jest to wcale łatwe...
 
2014-12-06, 17:51
Pomógł 0 raz(y).
Koledzy podali nazwy komercyjnego softu, za odpowiedni $$$$ :)



Jak masz do zrobienia prostsze detale i w małej serii czy na maszynie DIY to warto pobawić się w HeeksCNC / HeeksCAD / LinuxCNC (wymiana plików między SW w formatach neutralnych).
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT