SolidWorks >> Modelowanie części >> Tworzenie formy
Autor Wypowiedź
2016-09-21, 10:08
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Czy zdradzi mi ktoś jak to ugryźć, wiem że forma musi być wieloczęściowa, ale mam problem z podziałem, a po drugie nie wiem czy to dobry dział.

model https://drive.google.com/open?id=0B2LzqP5GUnKXMml6ZFZRUXVuZUE

generalnie same widełki mają się otwierać płaszczyzną górną a miejsca mocowań ośki płaszczyzną przednią.

forma ma służyć do produkcji wykorzystując prepregi, a że posiadam już frezarkę chciałbym móc sam to ogarniać a nie zlecać.

Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc to był bym wdzięczny.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-09-21, 11:53
Pomógł 405 raz(y).
Wybierz Linię podziałową i dalej Sylwetka. Zaznaczasz płaszczyznę górną jako referencję, a w drugim polu ściany do podziału. W ten sposób powstanie linia podziałowa. Przód robisz odejmowanie brył albo odciśnięciem w gotowych blokach oczywiście uwzględniając symetrię.
 
2016-09-21, 20:53
Pomógł 0 raz(y).
Podzieliłem to, ale troszkę się wkurzyłem bo po podziale bryły zostały zapisane do nowych części i nie mam ich w pliku z modelem i muszę teraz osobno edytować, albo coś źle zrobiłem.
Tylko elementy dodatkowe mi zostały, te które mają inny podział wg innych płaszczyzn (powierzchni) użyłem narzędzia Podziel.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-09-22, 13:05
Pomógł 405 raz(y).
Nie do końca rozumiem. Podział sam w sobie nie tworzy nowych części, czego nie da się edytować?
Oczywiście istnieje możliwość podziału i wyprowadzenia obiektów do części, wówczas można edytować źródło albo części z operacją "zapas". Wszystko zależy od przyjętej strategii.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT