SolidWorks >> Modelowanie części >> Lustro detalu i usunięcie tego pierwszego
Autor Wypowiedź
2016-10-21, 19:48
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

zrobiłem detal lewy i chce zrobić prawy który będzie jego lustrzanym odbiciem .
Jak skasować ten 1szy po wykonaniu lustra ?
 
.
2016-10-21, 20:40
Pomógł 52 raz(y).
Najlepiej utworzyć lustro części:
zaznaczasz płaszczyznę (np ścianę) lustra a następnie: menu > wstaw > lustro części
 
2016-10-21, 20:53
Pomógł 0 raz(y).
tylko jak usunąć tą pierwszą

jak wejde w opcje rodzic - potomek to znikają oba
 
2016-10-22, 06:50
Pomógł 36 raz(y).
    Kowalski Piotr
    tylko jak usunąć tą pierwszą
   
    jak wejde w opcje rodzic - potomek to znikają oba



Witam,

Utwórz szkic na orginale (kwadrat, prostokąd, koło itd.) i wytnij przez wszystko. Lustro zostanie a orginał zniknie.



Pozdrawiam.
 
.
2016-10-22, 09:03
Pomógł 52 raz(y).
Widzę tutaj drobne nieporozumienie. Piotr napisał że potrzebuje lewy detal wykonany z prawego. Najprościej tak jak napisałem wcześniej, przez wstawienie i utworzenie lustra części. Wtedy nie ma problemu z oryginałem bo zostaje tylko jako pozycja w drzewku. Detal lustrzany jest powiązany z oryginałem i wszystkie zmiany oryginału są przenoszone do lustrzanego. Oczywiście jest możliwość zerwania powiązania.
Drugi sposób, opisany przez Kazimierza polega na utworzeniu operacji lustra w części. Jeśli chcemy mieć oba detale to trzeba je obie zapisać do różnych plików. Ale wtedy automatycznie tracimy powiązanie detalu lustrzanego z oryginałem.
 
2016-10-22, 12:12
Pomógł 0 raz(y).
podsumujmy :)

detal lewy - lustro - mam lewy i prawy . Lewy ma zniknąć a prawy zostać

Nie moze byc powiązany z lewym ponieważ detal lewy i prawy różni się dodatkowymi otworami i po wykonaniu lustra chce edytować tylko detal prawy

Mam nadzieje że wiecie o co chodzi .
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-10-22, 12:35
Pomógł 405 raz(y).
Po pierwsze takie rzeczy z powodzeniem można zrobić w obrębie jednego pliku jako konfiguracje. Po drugie każdy powyżej zaproponował słuszne rozwiązania, jednak ich użycie zależy (powinno zależeć od kontekstu).

Ja polecam metodę lustro części z opcją przerwania odniesień. Operacja nie tworzy kontekstu ale nową lustrzaną część niezależną od pierwszej. Dalej ją możesz sobie modyfikować.

 
2016-10-22, 13:02
Pomógł 0 raz(y).
czyli robić to w złożeniu a zapisać jako osobna część ?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-10-22, 13:21
Pomógł 405 raz(y).
Jeżli te części występują w złożeniu to robisz lustro w złożeniu, które wykorzystuje ten sam mechanizm co opisał Włodzimierz oraz ja. Jest opcja przerwania odniesienia albo pozostawienia aktywnego kontekstu.
 
.
2016-10-24, 07:18
Pomógł 52 raz(y).
A tak przy okazji mam pytanie do Pawła. Co może być powodem braku aktywności opcji zerwania kontekstu lustra części, bo tak się dzieje na jednym z komputerów u nas w firmie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-10-24, 08:33
Pomógł 405 raz(y).
To raczej nie zależy od komputera tylko od sposobu wykonania części. Dla niektórych z nich (ja mam takie obserwacje) opcja rzeczywiście nie działa.
 
.
2016-10-24, 10:07
Pomógł 52 raz(y).
Ciekawostką jest fakt, że ten sam model otwarty na innym komputerze już zachowuje się normalnie i tak właśnie postępujemy żeby koledze pomóc.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT