SolidWorks >> Modelowanie części >> Równanie - ilość wystąpień.
Autor Wypowiedź
Inżynier
2016-12-16, 14:37
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Czy ktoś mi może pomóc i powiedzieć w jaki sposób napisać równanie (bo tylko takie rozwiązanie mi przychodzi do głowy), aby dany szyk występował z określonym stały wymiarem, ale zaczynał i kończył z takim samym wymiarem.
Trochę zagmatwane ale na przykładzie będzie prościej :-) Mam detal jak w załączniku, którego długość jest zmienna. Otwory występują zawsze co określony wymiar np: 50mm. W jaki sposób napisać równie aby szyk zaczynał i kończył z tym samym wymiarem? (na przykładzie 15,5mm) Teraz muszę to ustawiać ręcznie.


Z góry dziękuje za info.
Pozdrawiam
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2016-12-16, 17:02
Pomógł 405 raz(y).
No dobrze, ale jeżeli długość płaskownika zmieni się np, o 20mm to odległość pomiędzy wystąpieniami ma się zmieniać a 15,5 ma zostać zachowane? I dopiero jak wydłużymy powiedzmy o 60mm to ma pojawić się dodatkowe wystąpienie?

Jeżeli szyk ma tylko trzymać odległość to jest opcja od SW 2015 Do odniesienia i tym można to zrobić.
 
Inżynier
2016-12-21, 09:48
Pomógł 0 raz(y).
Hej
Odległość między otworami zawsze ma być stała. Jeżeli długość zmieni się o np:20mm to zamiast 15,5 powinienem otrzymac 16,5 z obu stron. Jesli wydłuzymy o dodatkowe np:60mm to ma pojawić sie dodatkowe wystąpienie, ale równiez z zachowaniem zasady że na początku i na końcu mamy taki sam wymiar.

Aktualnie korzystam z opcji do odniesienia, ale musze ręcznie ustawiać wymiar pierwszego otworu tak aby na koncu również otrzymać taki sam wymiar.

Dzięki
Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT