SolidWorks >> Modelowanie części >> Spirala - Pomoc
Autor Wypowiedź
2017-02-16, 12:00
Pomógł 1 raz(y).
Witam,

w skrócie: robię model spirala w SW jednak sposobem jakim ja ją robię wychodzi mi waga pliku ok 15 mb ( pojedynczej spirali) gdy jeszcze zrobię złożenie (taśma transporterowa)to wychodzi mi kolosalny plik , poszukuję sposobu na zmniejszenie wagi takiego pliku (jakaś inna metoda wykonania tej spirali w SW)bo mój komputer nie wyrabia przy tworzeniu rysunku i pdf 3D.

w załączniku plik z modelem spirali.

Z góry wielkie dzięki.

http://www73.zippyshare.com/v/OEZeHCsH/file.html
 
2017-02-16, 14:59
Pomógł 18 raz(y).
Tak na szybko zernąłem:

1. Zamiast robić szyk liniowy operacji zrób szyk obiektu.

2. Scal wszystkie ogniwa w jedną bryłę.

3. Niektóre elementy masz zbędne, można się bez nich obejść (np. szkic 5, wyciągnięcie po ścieżce 2).



Na szybko zszedłem do 7MB. I tak dużo, ale już mniej o połowę.
 
2017-02-17, 07:39
Pomógł 1 raz(y).
Oki dzięki wielkie faktycznie do poniżej 8mb plik

co d 3 pkt to są mi potrzebne przy wykonaniu wykończenia spirali i potem przy ustalanie w złożeniu.

I tak super jest lepsze 8 niż 15 mb.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-02-17, 12:49
Pomógł 405 raz(y).
Zapisz na końcu plik jako parasolid - i takiej wersji używaj w złożeniu (jako import) - pozwoli to dalej zmniejszyć objętość pliku. Używaj cieniowanego wyglądu bez krawędzi - można to zmienić w stanach wyświetlania lokalnie dla 1 komponentu.
 
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona
2017-02-17, 17:36
Pomógł 4 raz(y).
Sprawdź sobie jeszcze ustawienia odnośnie jakości wyświetlania. Dla niektórych operacji zbyt duża dokładność powoduje niebotyczny wzrost pojemności pliku np.: z normalnych kilku mega może zrobić się kilkadziesiąt
 
2017-02-20, 06:56
Pomógł 1 raz(y).
Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi wszystko na pewno się przyda :):):)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT