SolidWorks >> Modelowanie części >> Projektowanie pudełka
Autor Wypowiedź
2017-08-15, 14:05
Pomógł 0 raz(y).
Witam.

W świecie SW jestem nowicjuszem, samoukiem który przerobił zawarte samouczki zawarte w programie.
Mam ploter laserowy, chciałbym zaprojektować coś na kształt pudełka pokazanego poniżej, oraz rozłożyć to na poszczególne części do formatu DXF.
Mógłbym to na piechotę rozrysować ząb po zębie, tak żeby wszystko pasowało do kupy, ale chciałbym przejść później do bardziej złożonych projektów z którymi ręcznie sobie nie poradzę.
od 2 dni siedzę nad projektem, począwszy od wykonania sześcianu, a następnie używając skorupy otrzymałem niby pudełko ale jest problem z wpustami.
Innym razem zacząłem od dna, następnie wyciągając poszczególne ścianki otrzymuje pudełko ale na tym etapie się zatrzymuje i nie mam pomysłu co dalej.
Liczę na pomoc.
pozdrawiam



 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-08-15, 14:43
Pomógł 405 raz(y).
Można to robić jako część wieloobiektową (raczej niż złożenie), zatem skorupa się nie przyda, chyba żeby po skorupie podzielić to na poszczególne części. Lepiej chyba od razu rysować jako oddzielne bryły, dorysowując ząbki w jednej a w drugiej wycinając. Można też po dorysowaniu odcisnąć obiekt. Nie obejdzie się bez szyku.
 
2017-08-15, 15:57
Pomógł 0 raz(y).
jestem na takim etapie, stanąłem i nie wiem co dalej
 
2017-08-17, 20:12
Pomógł 36 raz(y).
    Wilczek Tomasz
    jestem na takim etapie, stanąłem i nie wiem co dalej
   

Witam,
Tak jak Paweł pisał "Nie obejdzie się bez szyku"
Proponuję, abyś rysował to symetrycznie jak jest na zdjęciu.
Narysuj dno, ścianę, przód, tył i górę, jako osobne wszystkie części.
Złóż wszystko razem i sprawdzisz, czy wszystko ładnie pasuje.
Jak pasuje, to z każdej części zrobisz DXF.
Pozdrawiam.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT