SolidWorks >> Modelowanie części >> Problem z równaniami
Autor Wypowiedź
2018-03-27, 01:12
Pomógł 0 raz(y).
Witam,
Współpracowałem z firmą przy projekcie i pobrałem od nich bibliotekę części śruby, nakrętki itp. Kiedy wchodzę w model śruby np M16 wszystko jest ok ale gdy próbuję zmienić na inną średnicę gwintu np M20 to wczytuje mi niektóre wymiary z M16 i wtedy muszę wejść w szkic i odświeżyć ręcznie a równania są ok. Ale gdy będę chciał przejśc na inną śrubę to znowu zostają wymiary z M20 itd. Na rys 1 mam śrubę M10 a na 2 M12. Przy przejściu z m10 na m12 zmienia się sama średnica okręgu na którym opisany jest sześciokąt gniazda ale odległości pozycjonujące się nie zmieniają a w równaniach jest dobrze napisane ze to średnica/2. Gdy wejdę w szkic muszę ręcznie odświeżyć równania, ale wtedy zmiana na ten właśnie wymiar następuje w reszcie konfiguracji. Jestem na SW2014
 
.
2018-03-27, 07:35
Pomógł 52 raz(y).
Czy po zmianie wymiaru przebudowa modelu nie wystarcza?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-03-27, 09:08
Pomógł 405 raz(y).
Czy Toolbox (tam) ustawiony był na tworzenie konfiguracji czy zapisywanie plików we wskazanej lokalizacji? Niby piszesz o konfiguracjach, ale jasności nie mam.

A drugie pytanie, czy masz włączoną opcję "uczyń ten folder domyślną lokalizacją..."
 
2018-03-27, 12:33
Pomógł 0 raz(y).
Problem rozwiązany. Te biblioteki byly wstawione do design library. Ale toolboxa nie miałem skonfigurowanego bo wyskakiwał błąd failed to create, dodanie aplikacji SLDWORKS.exe przez wiersz poleceń do regserver spowodowało poprawne dodanie toolboxa i teraz te modele pięknie się przebudowują :)
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT