SolidWorks >> Modelowanie części >> Przesunięcie ściany - operacja
Autor Wypowiedź
SW 2018 SP5
2018-12-05, 20:00
Pomógł 0 raz(y).
W załączniku przesyłam plik zaczerpnięty z książki "Solidworks 2018" dotyczący wykonania pudełka cienkościennego.
Wszystko idzie OK. do momentu poprawiania wycięć pod zawiasy.
Wykorzystuje się to do ich korekcji polecenia "Przesuń ścianę".
Z jednej strony wycięcia polecenie działa natomiast przy próbie takiej samej operacji przy drugim wycięciu takie przesunięcie nie następuje.
Dlaczego?
Czy jest w toku tworzenia tej części jakiś błąd z mojej strony?


Link do pliku:

http://pswug.info/image/forum/forum_760_3_2966_9928.sldprt
 
2018-12-06, 05:01
Pomógł 36 raz(y).
Witam.
Sprawdziłem, u mnie działa.
Usuń ostatnia operację, i jeszcze raz zrób przesunięcie o te o,5 mm.

Tak nawiasem, ten model powinien składać się z dwóch części. Dno jedna część, pokrywka druga część. Będzie to złożenie.

Pozdrawiam.
 
SW 2018 SP5
2018-12-06, 17:14
Pomógł 0 raz(y).
Sposób z przesunięciem ściany o 0,5mm u mnie też działa.

Mnie interesuje tylko dlaczego nie działa opcja "Do wierzchołka", chociaż przy pierwszym wycięciu ta opcja zadziałała jak trzeba.

Model jest narysowany jako część dwuobiektowa - tak jest w książkowym przykładzie.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-12-06, 21:12
Pomógł 405 raz(y).
W samym modelu nie ma błędu i operacja powinna działać prawidłwo. Pamiętam jednak, że podczas przygotowywania tego ćwiczenia raz przeniesienie działało a raz nie. Jednak ostatecznie postanowiłem pozostawić ten przykład licząc na to, że w wyższych service packach będzie poprawnie. Powinno być.



Jeżeli nie działa, oczywiście można znaleźć rozwiązanie zastępcze, np. zastąp ścianę. Co nie zmienia faktu, że jest błąd i mogę go zgłosić na support SW.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT