SolidWorks >> Modelowanie części >> Zmienna średnica przekroju rury - kierownica
Autor Wypowiedź
2019-03-28, 16:46
Pomógł 0 raz(y).
Witam serdecznie wszystkich. Solidworksa używam od niedawna i stąd mam pewien problem.

Chcę wymodelować kierownicę motocykla o zmiennej średnicy. Środkowa część posiada wymiary 28,6 natomiast w dalszej części przechodzi ona w 22mm.
Stworzyłem ścieżkę prowadzącą, szkic 3D gdzie mam punkty załamania jednak albo ja coś źle robię (co jest wysoce prawdopodobne) albo nie da się od strzału zrobić tego co chcę.

Używam funkcji Wyciągnięcie po profilach i pojawia się klops, bowiem przy większej ilości profili (są to kolejne okręgi) SW zaczyna dziwne rzeczy tworzyć.

Stworzenie modelu kierownicy o stałej średnicy bez problemu (Wyciągnięcie po ścieżce).


Jak do tego się zabrać poprawnie?


Przykładowe zdjęcie takiej kierownicy


 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-03-28, 19:36
Pomógł 405 raz(y).
Proponuję robić etapami a nie na raz. Druga sprawa, krzywe powinny być podzielone, aby tzw. wirtualne łączniki szły równolegle. W edycji operacji włącz sobie pokaż wszystkie złącza to będzie wiadomo o czym piszę.
 
2019-03-29, 22:20
Pomógł 0 raz(y).
hmm, chyba właśnie to jest problemem, że chciałem od strzału całą krzywiznę zrobić.
Dziękuję za naprowadzenie. Jak się nie uda to dalej pomęczę pytaniami.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT