SolidWorks >> Modelowanie części >> Modelowanie blendy na podstawie skanu
Autor Wypowiedź
2020-03-25, 18:20
Pomógł 0 raz(y).
Witam,

Mam problem z za modelowaniem blendy do auta. Udało mi się stworzyć powierzchnię za pomocą foto-geometrii widoczną na zdjęciu, we wnęce chciałbym zaprojektować tzw. blendę i wydrukować ją na drukarce 3D, czy są jakieś operacje aby wypełnić wnękę ? Próbowałem wyciągnięcia po profilach ale średnio mi to wychodziło. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2020-03-25, 19:58
Pomógł 405 raz(y).
Kilka moich uwag.

1. Załączona powierzchnia do niczego się nie nadaje, jest wygenerowana niestarannie (pewnie automatem). Druki 3D i tak powstają na podstawie siatki trójkątów stl, ale wszystkie nierówności będzie widać. Żeby mniej więcej ocenić stopień niedokładności powierzchni wystarczy włączyć tryb cienionwany bez krawędzi - że już nie wspomnę o zebrze czy ocenie krzywizny.

2. Druk 3D wymaga bryły a nie powierzchni, ponierzchnia nie ma grubości. Więc najprościej byłoby to pogrubić, co przy odrobinie szczęścia się uda. Ale według mnie może to być z tą powierzchnią problematyczne.

3. Jaką metodą robić blendę? Najpierw w mojej ocenie trzeba model doprowadzić do porządku, a później można myśleć o metodzie. Może to być wyciągnięcie po profilach czy powierzchnia wg granicy. Ale równie dobrze można to robić bryłowo (zakładając, że baza już jest bryłą). Wszystko zależy od kształtu - nie ma uniwersalnego narzędzia.
 
2020-03-28, 11:00
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za bardzo rzeczową odpowiedź, tak siatka została odwrócona automatem, postaram się postarać bardziej nad siatką, może w jakiś sposób uda mi się za modelować ten skan aby był w postaci solid, i pokombinuje wtedy z blendą.

Pozdrawiam
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT