SolidWorks >> Rysunki >> Łańcuch wymiarowy - modyfikacja uskoku
Autor Wypowiedź
_
2017-05-04, 12:07
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Nie znalazłem tematu więc piszę zapytanie. Czy ktoś wie jak i gdzie ustawić "uskok" łańcucha wymiarowego, tak aby za każdym razem był taki sam? Z automatu jest on zbyt duży, a po prześledzeniu ustawień nie znalazłem takiej opcji zmiany. W załączniku foto z zaznaczeniem wymiaru zmiany (na czerwono).



Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Krzysztof
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-05-04, 13:52
Pomógł 405 raz(y).
Brak foto.

Ale może chodzi o odległość pierwszego i kolejnego wymiaru - co ustawia się we właściwościach dokumentu.
 
_
2017-05-11, 11:19
Pomógł 0 raz(y).
    Kęska Paweł
    Brak foto.
   
    Ale może chodzi o odległość pierwszego i kolejnego wymiaru - co ustawia się we
    właściwościach dokumentu.


Teraz jest już foto. Przepraszam ale nie zauważyłem, że jest niezałączone.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2017-05-11, 17:20
Pomógł 405 raz(y).
Pod prawym są różne opcje wyświetlania, automatyczny uskok czy wyrównaj.
Nie do końca rozumiem, te odległości zależą od tego, jak dużo elementów wymaga załamania linii.

Stałe odległości niekoniecznie będą dobrze wyglądać ponieważ wymiar 50 i 60 będzie "ciągnięty" przez całą długość detalu.

We właściwościach i ustawieniach łańcucha jest też opcja automatyczne uskoki.
 
_
2017-05-23, 08:18
Pomógł 0 raz(y).
Witam

Niestety kolego wszystkie opisane przez ciebie sugestie nie pomagają. Rozumiem że program robi pewne rzeczy z automatu. Szkoda, że odsadzenie przesunięć (pokazane na pierwszym foto) nie można ustawić w ustawieniach. Oczywiście można zrobić to ręcznie (przykład foto), ale tylko pojedynczo dla każdego wymiaru (co jest strasznie męczące). Niestety przy zaznaczeniu kilku wymiarów nie ma możliwości regulacji odsadzenia tego uskoku, a może się mylę.

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT