SolidWorks >> Rysunki >> Konfiguracje i rysunki
Autor Wypowiedź
2018-03-06, 21:48
Pomógł 2 raz(y).
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych użytkowników jak najlepiej podchodzić do tematu tabeli konfiguracji i rysunków takich części.

W załączniku przesyłam screen panelu wygrodzenia do którego świetnie nadały się tabele konfiguracji. Dostałem od klienta wytyczne nt. wymiarów paneli ogrodzenia.
Za pomocą tabeli stworzyłem ok 30 różnych konfiguracji tej części.

Pojawia się u mnie problem z przebudową tego typu części. Czy możliwe, że jest to związane ze słabym komputerem?
Jako, że czasu miałem niewiele a makra są dla mnie jeszcze czarną magią, stworzyłem jeden plik rysunku, gdzie każdy kolejny arkusz przedstawiał inną konfigurację. Czy da radę jakoś inaczej podejść do tematu, żeby zrobić to szybciej?

Miałem z tym bardzo dużo klikaniny a na każdym arkuszu musiałem pamiętać, żeby oprócz głównego widoku arkusza zmienić konfigurację w widoku izometrycznym (nie będącym potomkiem) oraz w cut-liście.
Pojawiały się też wspomniane błędy przebudowy tzn. na którymś z kolei arkuszu pomimo zmiany konfiguracji geometria rysunku nie ulegała zmianie. Musiałem otworzyć model z poziomu rysunku i przebudować go (Przebudowa samego arkusza oraz ponowne uruchomienie go nic nie zmieniało).
Podobna sytuacja występowała przy wstawianiu różnych konfiguracji do złożenia.

Jakie macie doświadczenie i podejście w tego typu tematach?
SW2017

 
SW 2018 SP5
2018-05-09, 21:45
Pomógł 0 raz(y).
Zobacz w tym dziale parę wątków poniżej jest temat "Rysunek parametryczny".
Może to jest rozwiązanie?
 
2018-05-10, 09:52
Pomógł 1 raz(y).
Brak załącznika !!!
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT