SolidWorks >> Rysunki >> Widok rozstrzelony - lista materiałów
Autor Wypowiedź
2018-03-19, 17:08
Pomógł 0 raz(y).
Witam
Mam następujący problem.
Posiadam złożenie składające się z około 20 podłożeń. Chciałbym "wciągnąć" niektóre części z podłożenia ( np. podłożenie 1) do ogólnej listy materiałów. Robiłem to w ten sposób że podłożenie rozbijałem oddzielnie "widokiem rozstrzelonym" a następnie w ogólnym złożeniu zespołu zaznaczałem żeby pobierany był widok rozstrzelony z podłożenia. Wszystko działa fajnie tylko w tabeli materiałów te złożenia, które nie chcę aby było dzielone, Solidworks dzieli na poszczególne części (np. złożenia spawane). W ten sposób mam w tabeli pomieszaną numerację oraz niepotrzebne części. Może trochę niejasno opisałem mój problem, ale może ktoś będzie wiedział czy jest jakiś sposób żeby to rozwiązać? Wydaję mi się że raz udało mi się coś takiego uzyskać robiąc test rysunku, że Solidworks nie dzielił podłożeń na części poza tymi, które były rozbijane w podłożeniu, ale potem już nic nie działało tak jak powinno. Proszę o podpowiedz. Pracuję na SW 2016
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-03-19, 20:48
Pomógł 405 raz(y).
Nie bardzo widzę związek widoku rozstrzelonego z listą metariałów. Tzn. wizualnie można coś tak osiągnąć, ale tabela zawiera to, co fizycznie jest w pliku złożenia. Raczej do tego służą konfiguracje.

Nie jestem jednak pewien, że rozumiem problem. Przydałby sie jakiś obrazek.
 
2018-03-19, 21:23
Pomógł 0 raz(y).
Teoretycznie nie ma związku. Ale jeśli zaznaczam tą opcję pobierania widoku rozstrzelonego podzłożenia do ogólnego złożenia to SW rozbija mi wszystkie podzłożenia na części (również te których nie chcę dzielić - pokazywać w widoku rozstrzelonym - tylko jako jeden element spawany) I w tabeli materiałów mam już masę niechcianych części. Przejrzałem już kilka tutoriali i niestety nikt nie opisuje takiego problemu. Może inaczej chodzi o to że część podzłożeń ma być z pierwszego poziomu a część rozbita na elementy. Złożenia są podzielone na podzespoły i części tak jak powinno być. Przysiągł bym że raz udało mi się coś takiego osiągnać. Całość robiona jest w konfiguracjach. Jutro zrobię jakieś screeny jeśli nie uda mi się rozwiązać problemu, nie mam przy sobie tych plików. Dzięki za odpowiedz.
 
.
2018-03-20, 08:32
Pomógł 52 raz(y).
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem problem :). Z tego co wiem to nie da się parametrami tego uzyskać. Lista materiałów może być jako 'Najwyższy poziom' , 'Tylko części' lub "Wcięty'.
Można to ominąć włączając 'Wcięte' i zaznaczając części niektórych podzłożeń jako 'Wykluczone z listy materiałów'. Wtedy w BOM pojawi się tylko podzłożenie bez komponentów.
 
2018-03-20, 18:03
Pomógł 0 raz(y).
Problem rozwiązany, miałem źle zbudowane jedno z podzłożeni (części montażowe wrzucone razem z elementami spawanymi w jedno podzłożenie) i źle wybraną konfigurację do tabeli listy materiałów. Po przebudowie podzlożenia i wyborze odpowiadnich opcji np: "Wcięty" (jak napisał Włodzimierz) do tabeli materiałów wszystko działa jak należy. Niestety już na samym początku projektowania produktu trzeba zwracać uwagę jaki efekt końcowy chcemy uzyskać bo potem jest więcej zabawy z poprawkami. Temat do zamknięca.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT