SolidWorks >> Rysunki >> Szablon
Autor Wypowiedź
2018-10-31, 22:18
Pomógł 0 raz(y).
Czy można edytować szablon? Stworzyłem szablon z własnymi ustawieniami, ale po naniesieniu pewnych poprawek i zapisaniu, program cały czas pokazuje wcześniejszy szablon
 
2018-11-01, 08:16
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Tak, można edytować szablony pod swoje potrzeby.
Otwórz szablon np. z formatką A3, edytuj do swoich potrzeb i zapisz jako A3 w utworzonym folderze np. formatki.



Następnie, w opcjach SW dodaj ścieżkę do uworzonego wcześniej folderu (formatki)



Możesz tak zrobić z wszystkimi szablonami.

Pozdrawiam.
 
.
2018-11-05, 08:28
Pomógł 52 raz(y).
Żeby zachować wygląd formatki należy oprócz szablonu wcześniej zapisać format arkusza.
 
2018-12-03, 21:18
Pomógł 0 raz(y).
Mam wcześniejsze rysunki, które były robione na standardowym arkuszu. Czy mogę je podminic, tak aby wszystkie były w szablonie?
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-12-03, 22:42
Pomógł 405 raz(y).
Makrem - szukaj w sieci.
 
.
2018-12-04, 07:47
Pomógł 52 raz(y).
To zależy co chcesz zmienić. Jeśli wygląd formatki to wystarczy podmienić format arkusza a jeśli parametry takie jak style wymiarowania , czcionki itd. to raczej makrem.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-12-04, 08:25
Pomógł 405 raz(y).
   To zależy co chcesz zmienić. Jeśli wygląd formatki to wystarczy podmienić format  arkusza a jeśli parametry takie jak style wymiarowania , czcionki itd. to raczej  makrem.

A to nie do końca tak jest, wygląd rzeczywiście się zmieni po zamianie arkusza, a co z ustawieniami dokumentu i właściwościami pliku? To jest zapisywane w szablonie... czyli tabelka się nie uzupełni.
 
2019-02-08, 13:21
Pomógł 0 raz(y).
Troszkę inne pytanie ale mieszczące się w temacie, jeśli mam utworzony szablon ze zmodyfikowaną tabelką i chcę jednorazowo zmienić format arkusza z pionowego na poziomy. Czy można? próbuję ale jest problem z ramką
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-02-08, 13:25
Pomógł 405 raz(y).
W edycji formatu arkusza wpisz wymiary w polu poniżej, tabelka niestety pozostanie w starym miejscu. Trzeba ją przesunąć. Moją sprawdzoną metodą jest jej zamiana na blok, wówczas rysuję ramkę i przyciągam do blok prawym dolnym narożnikiem.
 
2019-02-08, 14:33
Pomógł 0 raz(y).
chodziło mi o coś innego, klikam PPM w drzewku na arkusszu - Właściwości i chcę podmienić /bo mam ustawienie pionowe/, na A4 poziome
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT