SolidWorks >> Rysunki >> Uzupełnianie tabelki
Autor Wypowiedź
2018-12-17, 10:22
Pomógł 0 raz(y).
stworzyłem własny szablon a w nim swoją tabelkę z konkretnymi wpisami / dwie kolumny/, chciałbym aby program automatycznie je wypełniał ze złożenia. Pewnie robię coś żle, ale pomyślałem sobie że stworzę szablon złożenia, następnie wejdę w Plik-właściwości-dostosowane, wpiszę te pozycje które teraz wypełniam ręcznie w tabelce 2D i za każdym razem, czyli podczas pracy z nowym złożeniem, wypełnie sobie te pozycje właśnie w złożeniu, we właściwościach ...
tylko nie wiem czy robię dobrze, bo nie mogę a może nie wiem jak połączyć czy przypisać z tabelki z 2D z tymi ze złożenia /pozycje są takie same w 2d i w złożeniu/.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-12-17, 10:48
Pomógł 405 raz(y).
Właściwości należy zapisać w szablonie złożenia/części a nie w nowym pliku złożenia (bo wówczas dotyczą wyłącznie tego pliku). A w ogóle polecam to zrobić generatorem karty właściwości.
 
2018-12-17, 12:53
Pomógł 0 raz(y).
ale zapisałęm to w szablonie złożenia, tylko problem jak to połaczyć ze sobą, czyli 2D ze złozeniem
 
2018-12-17, 15:24
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Wpisując w części we właściwościach i robiąc dokumentację złożenia 2D wstawiam tabelkę, która już jest wypełniona. To samo, złożenie ma swoje dane i jeśli jest ich kilka, to wstawiając nadrzędne złożenie do 2D również tabelka jest już wypełniona.
Pozdrawiam.
 
2018-12-18, 13:12
Pomógł 0 raz(y).
W 2D korzystam z szablonu, w złożeniu również korzystam z szablonu, w 2D mam stworzoną swoją tabelkę z kilkoma wierszami i konkretnym tekstem / pola tekstowe/, który chciałbym aby automatycznie się zmieniał- np 2 liczby w konkretnym zapisie, poprzez zmianę tych liczb w złożeniu we właściwościach. Ten sam tekst /z poszczególnych wierszy z tabeli w 2 D/, przepisałem do szablonu złożenia i za każdym razem w złożeniu we właściwościach będę zmieniał. Pytanie jak przypisać pola tekstowe tabelki 2d do pól /z takim samym tekstem/ w szablonie złożenia we właściwościach?
 
2018-12-18, 13:59
Pomógł 5 raz(y).
Poniż•ej screeny z Solida z przechwytywania przykładowej właściwości (masa) z pliku 3D do tabelki rysunkowej w 2D

 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT