SolidWorks >> Rysunki >> Edycja listy elementów ciętych.
Autor Wypowiedź
Makom
2018-12-20, 14:42
Pomógł 0 raz(y).
Nie mogę edytować żadnego pola listy elementów ciętych. Proszę o pomoc, co należy zrobić aby edytować listę po jej wstawieniu w rysunku.
Andrzej
 
2018-12-20, 16:40
Pomógł 36 raz(y).
Witam.
W 3D w lewym oknie rozwijasz listę i klikasz na właściwości. Otwiera się okno i tam możesz edytować.



Pozdrawiam.

 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-12-20, 20:24
Pomógł 405 raz(y).
Trzeba odznaczyć linkowanie (ost. kolumna).

Szczerze to nie jest jasne, co znaczy edytować? W rysunku? Czy jak Kazimierz podpowiada, chodzi o edycję właściwości obiektów w folderach?
 
Makom
2018-12-21, 07:48
Pomógł 0 raz(y).
Tak w rysunku , chciałbym zmieniać wpisy w tabeli elementów ciętych.
Andrzej
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-12-21, 09:33
Pomógł 405 raz(y).
Nie zmienia się w tabeli, tylko w modelu (we właściwościach). Jedyna opcja zmiany jest w BOM (po przerwaniu połączenia) i dotyczy to tylko właściwości oddzielnie wstawianych. Tych mających na początku SW- nie da sie przerywać.
 
Makom
2018-12-21, 12:39
Pomógł 0 raz(y).
Dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zmienię we właściwościach pliku to aby to się uaktualniło w tabeli to muszę powtórnie utworzyć ten element konstrukcji ?
Andrzej
 
Makom
2018-12-21, 12:54
Pomógł 0 raz(y).
Już znalazłem, wystarczy wejść do utworzonego elementu spawanego i ponownie kliknąć ten profil po zmianie właściwości pliku. Po wykonaniu tej operacji tabela się zaktualizuje.
Andrzej
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2018-12-21, 12:55
Pomógł 405 raz(y).
Lista elementów ciętych odnosi się domyślnie nie do właściwości części (menu plik > właściwości) tylko do właściwości obiektów po aktualizacji listy.

Mam wrażenie, że cały czas się nie do końca rozumiemy...
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT