SolidWorks >> Rysunki >> Rysunek prostego złożenia + konfiguracje
Autor Wypowiedź
SW 2018 SP5
2019-02-23, 15:12
Pomógł 0 raz(y).
Mam proste złożenie składające się z perforowanej rury w dwóch wariantach (różne długości- materiał PP weiß). Na tę rurę naciągany jest rękaw filtrujący o różnych stopniach filtracji( 25µm i 250µm) i różnych materiałów (PP grau i stal nierdzewna).
Najpierw w pliku złożenia narysowałem rurę w dwóch wykonaniach a potem w kontekście rękaw, który jest na nią naciągnięty w kilku wariantach. Widać to na konfiguracjach w pliku.
Model przebudowuje się dobrze pomiędzy konfiguracjami.
Problem pojawia się gdy tworzę rysunek korzystając z innej konfiguracji niż ta która jest aktywna w modelu. Widać, że rysunek nie jest poprawny.
Pomaga przejście do modelu i ustawienie w nim takiej konfiguracji z jakiej korzystam w rysunku, ale to nie jest żadne wyjście. Wystarczy, że ktoś zmieni konfigurację modelu i rysunek staje się niepoprawny.


Na rysunku wybieram inną konfigurację i lipa:



Dlaczego tak się to zachowuje?
Dodatkowo przy próbie otworzenia tabeli konfiguracji, którą tworzę automatycznie pojawia się komunikat:



co mniej więcej oznacza:"Za mało dostępnej pamięci, aby przeprowadzić operację" chociaż plik jest malutki.

Do tego plik modelu:
http://pswug.info/image/forum/forum_760_4_3020_10017.sldasm

Dodatkowe pytanie brzmi - w jaki sposób mógłbym wykonać rysunek tego złożenia korzystając tylko z jednego arkusza i wykorzystując jakąś tabelę. Przy pojedynczej części potrafię wykorzystać do tego tabelę konfiguracji ale w złożeniu nie wiem jak to zrobić. Takie rozwiązanie aż się tutaj prosi ponieważ już teraz jest wiele wariantów tego złożenia a za chwilę będzie ich jeszcze więcej (nowe stopnie filtracji, nowe materiały i długości).
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-02-23, 22:59
Pomógł 405 raz(y).
Może chodzi o zmianę ustawień widoku w rysunku.



Albo nie wszystkie konfiguracje mają załadowane do pamięci komplet informacji (nie pamiętam, czy tutaj był taki problem opisywany). Chodzi o



A odnośnie tabeli - tak samo jak w części, ale tabele trzeba wcześniej wstawić w złożeniu.
 
SW 2018 SP5
2019-02-24, 19:49
Pomógł 0 raz(y).
Niestety, zmiana tego parametru we właściwościach widoku nie pomaga:


Do tego zauważyłem, że wiązania które powstały w kontekście działają dobrze tzn. model przebudowuje się prawidłowo, jeśli plik modelu ma pierwotną nazwę - w tym przypadku "Siebeinsatz.sldasm". Można go przenieść w inne miejsce na dysku i też działa pod tą nazwą.



Plik zatem po ściągnięciu z forum musi mieć pierwotną nazwę. Pomimo tego widok rysunku ciągle nie przebudowuje się prawidłowo.
Jeśli nazwa zostanie zmieniona obojętnie czy pod Windows Explorerem, czy za pomocą Solidworks Explorera wiązania tracą kontekst, chociaż elementy składowe złożenia są tylko wirtualne. Wydawałoby się zatem, że zmiana nazwy pliku złożenia nie powinna wpływać na zmianę statusu wiązań powstałych w kontekście.

Jeśli tak to działa, to bardzo niefajnie, ponieważ często projekt powstaje na bazie podstawowych nazw plików i po zakończeniu często zmienia się im nazwy.

Czy po zmianie nazw plików wiązania powstałe w kontekście nie będą działały ?
Czy tak to powinno wyglądać ?

Do tego ciągle nie mogę utworzyć w tym pliku tabeli konfiguracji - to znaczy tworzy ją po czym nie można jej ponownie otworzyć. Chciałbym ją mieć aby wszystkie wykonania można było pokazać na jednym arkuszu rysunku w formie tabeli.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT