SolidWorks >> Rysunki >> GWINTY - ustawienia końcowych zer SW2018
Autor Wypowiedź
2019-03-31, 21:07
Pomógł 0 raz(y).
Już powoli zaczynam wychodzić z siebie
w 2018 wersji usunęli tą opcję i mam cyrki na rysunkach

chciałbym aby wymiar D8 miał format D8,0 - niestety mimo ze tolerancja jest do 2 zer po przecinku - nie pokazuje mi zer


wchodzę w ustawienia i ustawiam pokaż zera


mogę edytować ale za to wszystkie inne wymiary mają zbędne zera (jest to oczywiste i do przełknięcia), które teraz muszę kasować a do tego GWINTY Z DWOMA MIEJSCAMI PO PRZECINKU !!


po poszukiwaniach znalazłem, że gwint jest połączony z wymiarem średnicy !!! jak ustawie dokładność na brak usuwa te zera ! ŚREDNICA !:d


i mamy połowiczny sukces :D różnica miedzy oznaczeniem M5 a M5,00 jest taka, że we właściwościach M12,00 są te 2 dodatkowe ikony (inny sposób wymiarowania ???)



i teraz kolejna rozkminka - łapiąc wymiar "końcu gwintu" mamy efekt, że mamy oznaczenie M12.00, jeśli natomiast łapiemy dwie linie powstaje wymiar 12.00


temat gwintów w rysunkach jest mega niedopracowany lub czegoś nie wiem
- do tego mimo, że na bryle robię konkretny gwint (np. M10x1.0) to na rysunku muszę z palca wpisywać skok ! to po co ja to podaje w bryle !

poza tym aby zwymiarować gwint (z racji tego, że gwint jest połączony z opcją średnica) muszę mieć otwartą bryłę - jak ja przypadkowo zamknę wszystkie wymiary określające położenie gwintów robi się żółta i od nowa muszę wymiarować. Jak nie mam bryły otwartej Gwinty zaznacza mi jako Fi,





jestem bez sił

jeśli nie znajdę rozwiązania - może reinstalacja pomoże :)
 
wsparcie tech, audyty, szkolenia
2019-04-05, 16:14
Pomógł 10 raz(y).
Witam,

reinstalacja nie pomoże. Jest to pewien błąd. Z problemem trzeba zgłosić się do dystrybutora - np. do nas:) i temat zostanie zgłoszony do producenta (zresztą już zgłosiliśmy go w imieniu Pana).
 
2019-04-12, 08:02
Pomógł 0 raz(y).
dziękuję,
temat jest jasny, zmieniam sposób projektowania na projektowanie w złożeniu, w którym tego błędu nie ma.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT