SolidWorks >> Rysunki >> Przekroje - brak spójności z ustawieniami
Autor Wypowiedź
2019-03-31, 22:42
Pomógł 0 raz(y).
Mam problem z przekrojami

jeden przekrój zrobił mi wg parametrów
kolejny robi wg nie wiem czego
(obie są na tej samej warstwie)
różnica miedzy przekrojem A a AK jest taka, że we właściwościach jest dodatkowa cecha "Głębokość przekroju" czego w przekroju A nie ma.


w pliku mam ok 20 rysunków i niestety przekroje robią mi się takie jak -AK-
przeszukałem wszystkie ustawienia i nie wiem co jest kliknięte, że jest taki efekt
 
2019-04-01, 01:33
Pomógł 0 raz(y).
OBSERWACJA
- linie przekroju były robione na warstwie Wymiar, ustawienia Przekroju są też na tej warstwie,- mimo to przekroje są niezgodne z ustawieniami
- jeśli zmienię warstwę w ustawieniach na -brak- i narysuje przekrój - są zgodnie z ustawieniami - niezależnie na której warstwie narysuje linie,
- niestety zmiana na warstwę -brak- w ustawieniach przekroju nie powoduje naprawy wszystkich rysunków, muszę niestety pokasować wszystkie przekroje, które były wykonane jak było zaznaczone "warstwa wymiar" w ustawieniach przekroju.(tak jak by 'prawo nie działa wstecz")
 
wsparcie tech, audyty, szkolenia
2019-04-05, 16:01
Pomógł 10 raz(y).
Witam,

problem tutaj spowodowany jest tym, że nadrzędną wartością jest ustawienie warstwy do której przypisane są ustawienia przekroju. Dlatego nie ważne jak ustawię parametry przekroju (chodzi o styl i grubość linii) tak ustawienia dotyczące stylu linii i grubości będą zaciągnięte z ustawień warstwy.

OBEJŚCIE:
Utworzyć warstwę dedykowaną dla przekroi w której będzie miał Pan zdefiniowany styl linii jak i jej grubość. Wszystko będzie ok.

Pozdrawiam
 
2019-04-12, 08:03
Pomógł 0 raz(y).
dziękuję za informacje
działa :D problem zniknął
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT