SolidWorks >> Rysunki >> Przekroje na innym arkuszu
Autor Wypowiedź
SW 2018 SP5
2019-04-03, 17:19
Pomógł 0 raz(y).
W rysunku chciałbym uzyskać następujący efekt:

Na "Arkuszu1" mam np. trzy podstawowe rzuty, na których zaznaczam potrzebne przekroje np. A-A, B-B i C-C.
Chciałbym teraz aby na "Arkuszu2" pokazać wszystkie trzy przekroje ale tak aby oznaczenia i przebieg tych przekrojów pokazany był na "Arkuszu1".

Wiem, że mógłbym zrobić widoki z przekrojami na "Arkuszu1", skopiować je do "Arkusza2" i odpowiednie widoki lub przekroje ukryć. Jest to jednak trochę pogmatwane i szukam prostszego sposobu.

W programach 2D czy na desce kreślarskiej nie byłoby problemu.
Często pozwala to na uporządkowanie i poprawienie przejrzystości rysunku.

Jak to najlepiej zrobić?
 
2019-04-04, 21:00
Pomógł 36 raz(y).
Witam,
Nigdy nie robiłem tego samego elementu na 2-3 arkuszach, więc się tu nie wypowiem.

Ale zrobiłbym tak, w dokumentacji 2D wstawiłbym dany model poza okno formatu arkusza i wykonałbym potrzebne rzuty. Następnie zrobiłbym odpowiednie przekroje i usunąłbym wyrównanie i wstawiłbym te przekroje w obrębie arkusza. zwiększyłbym skale i dodał wymiary itd. Myślę że jest to słuszne rozwiązanie, bo zmieniając coś w modelu 3D mam pewność, że dokumentacja się aktualizuje.

Pozdrawiam.
 
SW 2018 SP5
2019-04-05, 19:37
Pomógł 0 raz(y).
OK, ale gdzie pokazać przebieg linii cięcia, która przy skomplikowanych przekrojach (np. przekrój łamany) powinna wyjaśniać jak ono przebiega.
 
2019-04-05, 20:47
Pomógł 36 raz(y).
Witam
Zrób to samo na drugiej formatce, ale odwrotnie.
Będziesz miał do wydruku dwie formatki. Na jednej rzuty i przekroje a na drugiej przekroje i wymiary.
 
SW 2018 SP5
2019-04-07, 14:31
Pomógł 0 raz(y).
Czyli to jest rozwiązanie, które opisałem na początku.
Ja tylko chciałem niepotrzebne widoki lub przekroje ukrywać, a w tym przypadku nie byłyby ukrywane tylko znajdowałyby się poza obrębem arkusza.
Nie ma innego sposobu?
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT