SolidWorks >> Rysunki >> Nie działa kopiuj-wklej
Autor Wypowiedź
2019-10-24, 12:22
Pomógł 1 raz(y).
Cześć,

Czy da się przekleić widok przekroju na rysunku z jednego arkusza do drugiego? Wydaje mi się, że kiedyś tak robiłem, a obecnie wyskakuje komunikat "Nie można tu wkleić elementu ze schowka".

Pozdrawiam
 
.
2019-10-24, 12:35
Pomógł 52 raz(y).
Da się, ale musisz skopiować razem z widokiem rodzica. Potem rodzica możesz ukryć jeśli niepotrzebny.
 
2019-10-24, 12:47
Pomógł 1 raz(y).
Udało mi się przypomnieć jak można to obejść. Mianowicie gdy zastosuję na widoku przekroju opcję Obcięty widok to po obcięciu mogę już normalnie wycinać/kopiować do innego arkusza ten widok bez problemu.
 
CSWP, CSWE, CSWI *** solid-blog.pl ***
2019-10-24, 20:17
Pomógł 405 raz(y).
@Gienek Bochenek - strasznie kombinujesz, tylko że to nie ma zbytnio sensu. Bo jaki sens miałoby pokazanie samego przekroju bez źródła??? Widok przekroju zawsze się odnosi do innego rzutu i pokazuje co i jak jest cięte.

Więc po co kombinować? Czy może czytający rysunek ma się przełączać pomiędzy arkuszami celem odnalezienia źródła przekroju ...
 
2019-10-25, 08:13
Pomógł 1 raz(y).
Niestety często widok przekroju nie mieści mi się na tym samym arkuszu, więc go przenoszę. Zgadza się, czytający frezer "przełącza" pomiędzy arkuszami.
 
.
2019-10-28, 07:15
Pomógł 52 raz(y).
Ja czasami tak robię bo mamy ploter A1 i jeśli chce się pokazać widok czytelny to niestety rodzic i przekrój, czy inny widok nie mieszczą się razem na jednym arkuszu w rozsąsnej skali. Ale robię to tak jak napisałem poprzednio. Rodzic jest ukryty, ale można go w każdej chwili pokazać razem z potomkiem na ekranie, a wydrukowane warsztat dostaje oba arkusze.
 

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT